11 niedziela zwykła – 17 czerwca 2018 roku.
18-06-2018, 09:26

1. Zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia na stronie internetowej parafii foto relacji z uroczystości 350 lecia parafii, z bierzmowania i pikniku.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w sobotę wspomnienie N M Panny.

3. We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy na mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców ze szkoły z Wólki Radzymińskiej.

4. Natomiast Szkołę z Nieporętu zapraszamy na mszę dziękczynną w środę na godz. 9.00.

5. Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do spowiedzi św. by podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym.

6. Rozpoczynają się wakacje. Będziemy świadkami wzmożonego ruchu na drogach.... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

10 niedziela zwykła – 10 czerwca 2018 roku.
10-06-2018, 11:25

1. W miniony wtorek obchodziliśmy 350 lecie naszej parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w tej uroczystości. Jednocześnie chcemy po-dziękować za dary złożone z tej okazji. I tak Kołom Żywego Różańca za puszkę do Komunii Św. zakupioną z inicjatywy pani Władysławy Powała; młodzieży bierzmowanej za białą kapę maryjną; panu Mariuszowi Dacewiczowi za tablicę upamiętniającą jubileusz, oraz paniom za ciasta i pączki i jednej rodzinie . Dziękujemy również za liczny udział w jubileuszowym dziękczynieniu.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła; w środę wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

9 Niedziela Zwykła – 03 czerwca 2018 roku.
04-06-2018, 19:03

1. W miniony czwartek oddaliśmy hołd Jezusowi obnosząc Go w procesji ulica-mi naszej miejscowości. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za liczny udział w procesji. Dziękujemy Policji i Strażakom za zagwarantowanie bezpiecznego przejścia procesji. Dziękujemy wykonawcom za piękne ubranie czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim posługującym w liturgii i asyście.

2. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do wsparcia zbożnego dzieła.

3. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Po procesji adoracja indywidualna do 15.00, zaś na 15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. Do czwartku włącznie zapraszamy na procesję eucharystyczną w ramach Oktawy... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 roku.
28-05-2018, 12:37

1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy podczas mszy św. o godz. 10,30 dzieci klas czwartych obchodzą pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Św.

2. Zaś po mszy o 17.00 spotkanie dla grupy która 5 czerwca będzie bierzmowana.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe odprawiane po mszy św. wieczornej. Od piątku natomiast będą odprawiane nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek 37 rocznicę śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski; we wtorek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek wspomnienie Św. Justyna, męczennika; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny.

5. W czwartek... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 roku.
21-05-2018, 18:25

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Również dziś koń-czy się czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy do wypełnienia obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego.

2. W naszej parafii również dziś przeżywamy I Komunię Św. dzieci klas trzecich. Grupa pierwsza tj. klasy III A i III C z Nieporętu o godz. 10.00. Grupa II tj. klasy III B z Nieporętu i III z Wólki Radzymińskiej o 12.00. Dzieci w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć codziennie do piątku we mszy św. o godz. 17.00. W piątek poświęcimy dewocjonalia i inne pamiątki jakie dzieci otrzymały z racji Pierwszej Komunii.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe odprawiane w kościele po mszy św.... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 roku.
14-05-2018, 15:20

1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie, a jednocześnie 13 dzień miesiąca maja. Na godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską. Msza sprawowana jest za Ojczyznę i w intencji papieża Franciszka. Po mszy, różańcowa procesja fatimska ze świecami. Nowennę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe odprawiane w kościele po mszy św. wieczornej i na Nowennę do Ducha Św. Osoby które nie mogą przybyć na nabożeństwo majowe do kościoła mogą modlić się przy kapliczkach.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto Św. Macie-ja, Apostoła; w środę uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i naszej metropolii warszawskiej.

4. W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dla... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [460]


Powered by News Asystent v1.5