18 niedziela zwykła – 05 sierpnia 2018 roku.
05-08-2018, 11:03

1. W tym tygodniu obchodzimy : w poniedziałek święto Prze-mienienia Pańskiego, w środę wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera, w czwartek święto Świętej Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w piątek święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, w sobotę wspomnienie Świętej Klary, dziewicy.

2. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do całkowitej abstynencji od alkoholu. Dar abstynencji podjęty z miłości może otworzyć nas wszystkich na Boga, który jest Miłością. Jest spełnieniem prośby Świętego Jana Pawła II wołającego o nową „wyobraźnię miłosierdzia”, która w tym wypadku chroni nie tylko ciało czy psychikę człowieka, ale zwłaszcza życie duchowe osób tracących wolność na rzecz... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

16 niedziela zwykła – 22 lipca 2018 roku.
23-07-2018, 12:22

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: poniedziałek święto Św. Brygidy, za-konnicy, patronki Europy; we wtorek wspomnienie Św. Kingi, dziewicy; w środę święto Św. Jakuba, Apostoła; w czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w parafii święto dziękczynienia za Nawiedzenie parafii przez Maryję w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to okazja do zawierzenia Bogu intencji osobistych, rodzinnych i parafialnych. Przez cały dzień będziemy trwać na adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.00. Po mszach o godz. 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00 odmówimy po jednej części Różańca... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

15 niedziela zwykła – 15 lipca 2018 roku.
16-07-2018, 10:57

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. W tym tygodniu mamy kilka wolnych intencji na mszy św. o godz. 7.30.

3. W związku z wprowadzeniem przez Unię Europejską przepisów o ochronie danych osobowych RODO, pragniemy poinformować, że dokumenty takie jak metryki chrztu, ślubu i inne dla osób dorosłych mogą odbierać tylko osoby zainteresowane. Osoby trzecie jeśli chciałyby pobrać dokumenty nie własne, muszą mieć upoważnienie potwierdzone notarialnie dane przez pragnących otrzymać dokument.

4. Przeżywaliśmy od września 2017 roku do 16 czerwca 2018 roku Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Aby utwierdzić duchowe owoce czasu Nawiedzenia w naszej diecezji... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

14 niedziela zwykła – 08 lipca 2018 roku.
08-07-2018, 23:01

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w piątek wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. W piątek 13 lipca na godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską. Podczas mszy modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i za papieża Franciszka. Po mszy procesja różańcowa ze świecami. Nowennę zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

3. W sobotę 14 lipca przypada dzień imienin biskupa Seniora, Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie, który jest obecnie w Medjugorie.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

13 niedziela zwykła - 01 lipca 2018 roku.
02-07-2018, 22:04

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto Św. Tomasza Apostoła; w piątek wspomnienie Błogosławionej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

2. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca, w modlitwach prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca spowiadać będziemy podczas mszy o 17.00. Nie będzie adoracji od godz. 16.00. Adoracja będzie miała miejsce po mszy w ramach nabożeństwa pierwszo piątkowego.

4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o godz. 17.00 wynagradzająca Sercu Maryi od parafialnych Kół Różańcowych, a po mszy spotkanie dla Kół Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę 08 lipca na... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

12 niedziela zwykła – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 24 czerwca 2018 roku.
26-06-2018, 00:48

1. Dziś na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego, po każdej mszy świętej święcimy pojazdy samochodowe, motocykle, rowery i inne środki lokomocji. Poprzez modlitwę chcemy prosić Pana Boga o roztropne i bezpieczne korzystanie z wynalazków techniki i bezpieczne poruszanie się po drogach.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w piątek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

3. Ofiary złożone na tacę w piątek są przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

4. W piątek z racji uroczystości, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu /krzyż, różaniec, szkaplerz... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [466]


Powered by News Asystent v1.5