1 Niedzielę Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 roku.
18-02-2018, 23:38

1. Dziś na godz. 16,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2. Od Środy Popielcowej trwa Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy nie tylko do pokuty i modlitwy o trzeźwość ale także do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.

3. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć przepisy dotyczące zachowania postu w okresie wielkopostnym. Post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki, w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Post między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek, domaga się od chrześcijanina... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 roku.
11-02-2018, 21:04

1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z okazji dnia chorego do puszek zbierane są ofiary w ramach akcji Caritas diecezjalnej na leczenie i rehabilitacje dzieci chorych.

2. Również dziś po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy starszej.

3. We wtorek kończy się czas karnawału.

4. W środę 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.

5. W okresie wielkopostnym obowiązuje post. Post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki, w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Post między 18... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018 roku.
05-02-2018, 13:54

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy wiele rodzin mieszkających na terenie parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwą atmosferę i za możliwość wzajemnego lepszego poznania się. Wiele osób to jest zdecydowana liczba rozmówców popiera propozycje budowy nowej plebanii i modernizację czyli naprawę organów w kościele. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczamy na modernizację organów w naszym kościele. Za ofiary i zrozumienie bieżących po-trzeb parafii składamy Bóg zapłać.

2. W środę 7 lutego przypada dzień imienin Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej diecezji. W naszych modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: poniedziałek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy, męczennicy; we wtorek wspomnienie... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 roku.
27-01-2018, 23:56

1. Gościmy dziś w parafii pana Mariusza Zduńskiego, przedstawiciela diecezjalnej internetowej telewizji Salve założonej z inicjatywy Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pan Mariusz podczas każdej mszy świętej po-dzieli się z nami refleksją o nawróceniu, a po mszy wieczornej około godz. 18.00 zaprasza na nabożeństwo uwielbienia. Na tę modlitwę serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera; a w piątek święto Ofiarowania Pańskiego.

3. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca, prośmy w tym dniu Pana Jezusa o święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

3 Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 roku.
21-01-2018, 22:39

1. W dniu wczorajszym obchodziliśmy Ingres, czyli liturgiczne objęcie przez Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej diecezji Warszawsko – Praskiej.

2. Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Prośmy Jezusa, aby wierzący w Boga stanowili jedną rodzinę .

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek święto Na-wrócenia Św. Pawła, Apostoła; w piątek wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

4. W związku z wizytą duszpasterską, kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do soboty w godzinach od 8,30 do 9.00. W godzinach popołu-dniowych kancelaria jest nieczynna. Sprawy pilne związane z pogrzebami można uzgodnić z księdzem... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

2 Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 roku.
15-01-2018, 13:53

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Antoniego, opata; w sobotę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
3. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W modlitwach prośmy, by wierzący w Chrystusa stanowili jedną rodzinę dzieci bożych.
4. W najbliższą sobotę 20 stycznia o godz. 11.00 w naszej katedrze odbędzie się ingres Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej diecezji warszawsko – praskiej. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza Wszystkich Diecezjan na swój in-gres. Zechciejmy wziąć udział w tych uroczystościach, oraz pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej Diecezji.
5. W związku z wizytą duszpasterską,... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [443]


Powered by News Asystent v1.5