3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 roku.
23-03-2019, 22:29

1. Dziś w naszym kościele podczas mszy o godz. 17.00 odbędzie się koncert wielkopostny w wykonaniu chóru „Cantores Misericordiae” z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Zapraszamy serdecznie na koncert.

2. Jutro to jest w poniedziałek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednocześnie w tym dniu przypada 27. rocznica erygowania Diecezji warszawsko – praskiej. Podczas mszy św. o 17.00 odnowimy Akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Bożemu i odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy..”.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: na godz. 16.15 dzieci i dorosłych, a na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej i odprawiające Drogę Krzyżową... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 roku.
18-03-2019, 09:14


1. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na dzieło misyjne „Ad gentes”. Za pomoc misjom składamy „Bóg zapłać”.

2. We wtorek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie w tym dniu Arcybiskup senior Henryk Hoser SAC obchodzi 14 rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

3. W minioną środę ustawiono nowy dębowy krzyż misyjny. Będzie on poświęcony w niedzielę 7 kwietnia po sumie tj. w dniu rozpoczęcia rekolekcji wielkopostnych oraz w 1 rocznicę Nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Jasno-górskiego Obrazu. Darczyńcą krzyża jest mieszkaniec Nieporętu Pan Andrzej Kawka syn Franciszka. Fundatorowi składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W piątek zapraszamy... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 roku.
10-03-2019, 10:45

1. W dniu dzisiejszym ks. Marek zaprasza na mszę św. wieczorną , a po mszy na spotkanie młodzież grupy starszej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Pragniemy przypomnieć obowiązujące przepisy postne: post ścisły czyli ilościowy i jakościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia.

3. Jeszcze do środy włącznie trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Ze-chciejmy włączyć się... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

8 Niedziela zwykła – 03 marca 2019 roku.
05-03-2019, 08:44

1. Papieska intencja apostolstwa modlitwy /ewangelizacyjna/ na miesiąc ma-rzec: „Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby od-czuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.”

2. W dniu dzisiejszym ks. Marek zaprasza na mszę św. wieczorną , a po mszy na spotkanie młodzież grupy młodszej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Jutro Biskup senior Kazimierz Romaniuk obchodzi swoje imieniny oraz 37. Rocznicę święceń biskupich. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie i Jubilacie.

4. We wtorek o północy kończy się karnawał.

5. Pragniemy przypomnieć obowiązujące przepisy postne: post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

7 Niedziela zwykła – 24 lutego 2019 roku.
24-02-2019, 22:21

1. W dniu dzisiejszym ks. Marek zaprasza na mszę św. wieczorną , a po mszy na spotkanie młodzież grupy starszej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i do spowiedzi św. osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca.

3. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o godz. 17.00 wynagradzająca Sercu Maryi od parafialnych Kół Różańcowych, a po mszy spotkanie dla należących do Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

6 Niedziela zwykła – 17 lutego 2019 roku.
17-02-2019, 23:03

1. W dniu dzisiejszym zachęcamy do wzięcia udziału i wysłuchania koncertu zespołu „NiemaGotu”. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Stanisławowie Pierwszym.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w piątek święto Katedry Św. Piotra, Apostoła; w sobotę wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa, męczennika.

3. W piątek z racji święta Katedry Św. Piotra, osoby będące w stanie łaski uświęcającej, które nawiedzą katedrę bądź konkatedrę czyli kościół na warszawskim Kamionku i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę mogą uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [497]


Powered by News Asystent v1.5