6 Niedzielę Wielkanocy – 26 maja 2019 roku.
26-05-2019, 19:52

1. W miniony poniedziałek 20 maja Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński nawiedził naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej i podczas mszy św. o godz. 18oo udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dziękujemy młodzieży i rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza tj. naczynie na Komunię dla osób bezglutenowych i dwa mosiężne flakony na kwiaty.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi P.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do piątku włącznie, zaś od soboty na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa każdego dnia po mszy wieczornej.

4. Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczniemy odmawiać... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

5 Niedziela Wielkanocy – 19 maja 2019 roku.
20-05-2019, 09:50

1. Jutro, to jest w poniedziałek 20 maja Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński rozpocznie w naszej parafii dwudniową wizytację kanoniczną. W godzinach popołudniowych Ksiądz Biskupa w kancelarii parafialnej dokona przeglądu dokumentacji prowadzonej w księgach parafialnych i je podpisze oraz podczas mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Po mszy św. Ksiądz Biskup spotka się na plebanii z kapłanami pracującymi w naszym dekanacie Warszawsko – Tarchomińskim. Natomiast druga część wizytacji gdzie Ksiądz Biskup spotka się z wiernymi parafii podczas nabożeństw w kościele będzie miała miejsce w niedzielę 03 listopada bieżącego roku. W modlitwach pamiętajmy o naszym Biskupie i... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

4 Niedziela Wielkanocy – 12 maja 2019 roku.
12-05-2019, 18:13

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jednocześnie dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w kościele. Prośmy Jezusa o nowych pracowników dla głoszenia Dobrej Nowiny we współczesnym świecie. Jednocześnie prośmy o łaskę nawrócenia i opamiętania dla tych, co prześladują Kościół i wierzących w Chrystusa.

2. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, dla naszego Seminarium Duchownego. Ofiary te przeznaczone są na kształcenie przyszłych kapłanów dla pracy w diecezji. Za modlitwę i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

3.Jutro z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na godz. 19oo na mszę św. i Różaniec Fatimski, który odmówimy... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

3 Niedziela Wielkanocy – 05 maja 2019 roku.
04-05-2019, 20:21

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość Św. Stanisława, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski. W środę przypadają imieniny ks. Stanisława Chabińskiego. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie, a życzenia księdzu Stanisławowi złożymy dziś podczas sumy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które w naszej parafii są odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej. Tych, co nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach. Prosimy również o udekorowanie kapliczek przydrożnych.

3. Kandydatów do bierzmowania grupę starszą to jest tych którzy w maju będą mieć bierzmowanie, ks.... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 roku.
29-04-2019, 09:39

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dziękujemy za Bożą hojność i chcemy uczyć się postawy miłosierdzia względem innych. Jedną z form miłosierdzia jest dzielenie się dobrami materialnymi z ludźmi potrzebującymi. Będzie okazja czynienia dobra bo dziś rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia.

2. Dziś podczas mszy o 10.30 będziemy się modlić w intencji ks. Marka z racji Jego imienin. Zachęcamy do udziału we mszy lub do modlitwy za Niego.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy; we wtorek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w środę wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek wspomnienie... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 roku.
22-04-2019, 10:29

1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego naszą wdzięczność kierujemy ku Chrystusowi, który umarł za nas i zmartwychwstał, aby obdarzyć nas swoją nieśmiertelnością. Jednocześnie naszą wdzięczność kierujemy ku tym wszystkim którzy nadali uroczystej oprawy w przeżywaniu tegoż święta. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Dziękujemy Druhnom i Druhom Strażakom ze Straży w Nieporęcie i Wólce Radzymińskiej za wartę w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Za udział w procesji rezurekcyjnej dziękujemy Asyście Parafialnej, Kółkom Różańcowym, Strażakom, Rycerzom Św. Jana Pawła II, niosącym chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne, Bielankom, szpaczkom kwiatów, ministrantom, lektorom, scholi. Państwu Krystynie i Waldemarowi Zielińskim, ks. Markowi i lektorom... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [506]


Powered by News Asystent v1.5