17 Niedzielę Zwykłą – 28 lipca 2019 roku
27-07-2019, 21:14

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Marty; w środę wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w czwartek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego , biskupa i doktora Kościoła.

2. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym dniu pamiętamy o 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17oo w godzinie „W” rozpoczęcia powstania zabrzmią dzwony parafialne.

3. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy od godz. 16oo na adorację Najświętszego Sakramentu a odprawiających pierwsze piątki miesiąca do spowiedzi świętej.

4. W piątek z... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

16 Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019 roku
21-07-2019, 23:37

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Św. Marii Magdalenie; we wtorek święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Euro-py; w środę wspomnienie Św. Kingi, dziewicy; w czwartek święto Św. Jakuba, Apostoła; w piątek wspomnienie Św. Jakuba i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2. Na odbudowę pomnika na grobie śp. księdza kan. Paulina Borsa do tej pory zebrano 3550 zł. Za ofiary serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych do wsparcia tej cennej inicjatywy.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

dodał: ks. Władysław Trojanowski

15 Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 roku
15-07-2019, 13:48

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. Na odbudowę pomnika na grobie śp. księdza kan. Paulina Borsa. Do tej pory zebrano 3250 zł. w tym koło Różańcowe z Nieporętu 250 zł. i Koło Różańcowe z Wólki Radzymińskiej 500 zł. Za ofiary serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych do wsparcia tej cennej inicjatywy.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

dodał: ks. Władysław Trojanowski

14 Niedzielę Zwykłą – 07 lipca 2019 roku
06-07-2019, 22:39

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy; w piątek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na lipiec: „Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa”.

4. Na odbudowę pomnika na grobie śp. księdza kan. Paulina Borsa. Do tej... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

13 Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 roku
01-07-2019, 16:01

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę święto Św. Tomasza, Apostoła: w sobotę wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

2. W czwartek z. racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Pana Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a osoby odprawiające pierwsze piątki do spowiedzi świętej już od 16.00, gdyż spowiadać będzie tylko jeden kapłan.

4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o 17.00 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od Kół Różańcowych. Po mszy spotkanie dla należących do... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 roku
23-06-2019, 23:47

1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie. Natomiast po sumie odśpiewamy „Ciebie Boga..”.

2. Dziś w ramach przeproszenia Pana Boga za profanacje dokonywane przez różne organizacje w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie odśpiewamy „Święty Boże..”

3. Dziś po każdej mszy św. z racji rozpoczynających się wakacji pobłogosławimy kierowców i poświęcimy samochody, motocykle, rowery i inne środki lokomocji.

4. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy udekorowali cztery ołtarze na procesję Bożego Ciała, oraz wszystkim którzy przyozdobili posesję swoich zabudowań wzdłuż trasy pro-cesji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystej procesji. Bardzo serdecznie dziękujemy asyście parafialnej to... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [515]


Powered by News Asystent v1.5