3 niedzielę Adwentu - 16 grudnia 2018 roku.
16-12-2018, 21:11

1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Pan Organista roznosi opłatek na stół wigilijny. Przyjmijmy opłatek, a złożone przy tej okazji ofiary niech będą podziękowaniem za piękną oprawę wokalno muzyczną podczas liturgii.

3. Bardzo prosimy, by pozostałości po kwiatach, zniczach, wieńcach na cmentarzu były składowane w pojemnikach rozstawionych w wielu miejscach, a nie porzucane gdziekolwiek. Troska o porządek na cmentarzu jest wyrazem naszego szacunku dla naszych zmarłych tam spoczywających.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

dodał: ks. Władysław Trojanowski

2 niedziela Adwentu - 09 grudnia 2018 roku.
10-12-2018, 14:33

W minionym tygodniu przeżywaliśmy czterdziestogodzinne nabożeństwo oraz rekolekcje adwentowe i główny odpust parafialny. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ćwiczeniach duchownych i przystąpili do spowiedzi świętej.

Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej; w czwartek wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Pan Organista roznosi opłatek na stół wigilijny. Przyjmijmy opłatek, a złożone przy tej okazji ofiary niech będą podziękowaniem za piękną oprawę wokalno muzyczną podczas liturgii.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

1 niedziela Adwentu - 02 grudnia 2018 roku.
03-12-2018, 10:07

1. Dzisiejszą niedzielą, pierwszą Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. W dni powszednie adwentu zapraszamy na Roraty na godz. 7.00. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie uczestniczenia w roratach. Dla wytrwałych na zakończenie rorat będą upominki.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; piątek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

3. W środę, czwartek i piątek w naszej parafii będziemy przeżywać 40–godzinne nabożeństwo i rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Chodkowski, Dyrektor Domu Księży Emerytów w Łomży. Program rekolekcji: msza roratnia o 7.00; dla dorosłych o 9.00; 10.30 i 17.00. Na 17.00 zapraszamy również dzieci. O... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

34 niedziela zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada 2018 roku.
25-11-2018, 12:35

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia „ O Jezu najsłodszy Odkupicielu..”. Osoby będące w łasce uświęcającej za publiczne odmówienie aktu mogą zyskać odpust zupełny.

2. Dziś po mszy wieczornej ks. Marek zaprasza na spotkanie grupę starszych kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

3. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych zakończy się w piątek. Natomiast roczne wypominki i msza za zmarłych poleconych w tych wypominkach odprawiana jest wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Bowiem nie... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

33 niedziela zwykła – 18 listopada 2018 roku.
19-11-2018, 10:59

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas byśmy o ubogich pamiętali każdego dnia i w ramach własnych możliwości spieszyli im z pomocą materialną i duchową.

2. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad odprawiana jest o godz. 17.00. Imiona zmarłych podane na tę mszę św. są czytane we wszystkie dni tygodnia oprócz wtorku. We wtorki jest odprawiana msza koncelebrowana. Jeden z kapłanów modli się za poleconych we mszy św. zbiorowej, a drugi za poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki roczne będą rozpoczynać msze we wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Bowiem nie wystarczy zamówić wypominki, ale należy także osobiście... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

32 niedziela zwykła – 11 listopada 2018 roku.
11-11-2018, 10:17

1. Dziś dziękujemy Panu Bogu za 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękujemy wszystkim Polakom, którzy walczyli o Niepodległą i wielu z nich oddało swoje życie byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Miłość do Ojczyzny domaga się także od nas współcześnie żyjących ludzi troski o dobro Ojczyzny. Bo jak uczył nas Św. Jan Paweł II Wielki: „ wolność nie jest nam dana lecz zadana” i każdy z nas swoim życiem ma odrobić zadanie „troski o wspólne dobro Ojczyzny, której na imię Polska” Po Komunii Św. będziemy śpiewać hymn „Ciebie Boga wysławiamy..” by podziękować Bogu i ludziom za niepodległość naszej Polskiej Ojczyzny.

2. Natomiast... [ czytaj więcej ]

dodał: ks. Władysław Trojanowski

wszystkie newsy [483]


Powered by News Asystent v1.5