VIII Niedziela Zwykła
26-02-2017, 16:26

1. We wtorek kończy się czas karnawału
2. Od środy rozpoczyna się czas Wielkiego Postu, który ma przygotować nas do obchodu Paschy. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, oraz rekolekcje wielkopostne pomogą nam przygotować się do Wielkanocy. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki Wielkiego Postu o godz. 16,30 dla dzieci i dorosłych i o 19oo dla młodzieży i powracających z pracy.. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16,15. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny za czynny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej odprawianej w kościele pod przewodnictwem kapłana.
3. Chcemy przypomnieć przepisy postne: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową, oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia; post ścisły, czyli ilościowy w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60 rokiem życia.
4. W Środę Popielcową msza św. z obrzędem posypania popiołu na głowę o godz. 7,30; 9oo; 10,30 i 17oo.
5. Również w Środę Popielcową rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a także Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
6. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
7. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca od 16.00 adoracja Najświętsze- go Sakramentu i możliwość odprawienia spowiedzi pierwszo piątkowej.
8. W sobotę w święto Św. Kazimierza, Królewicza, dzień imienin Księdza biskupa Seniora, profesora Kazimierza Romaniuka i 35 rocznica święceń biskupich. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie i Solenizancie.
9. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17oo msza od Kół Żywego Różańca wynagradzająca Sercu Maryi, a po mszy spotkanie Kół.
10. W przyszłą niedzielę I niedziela Wielkiego Postu i I niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15oo. Na 15 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zaś na 16,15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
11. Od czwartku 02 marca do 31marca codziennie o godz. 17oo będzie odprawiana msza św. gregorianka za + ks. kanonika Zbigniewa Brzozowskiego zamówiona prze Koła Żywego Różańca.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.