I Niedziela Wielkiego Postu
05-03-2017, 14:45

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.15.
2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16.30 dzieci i dorosłych i na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy.
3. Pragniemy przypomnieć, że osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny za czynny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej odprawianej w kościele.
4. Chcemy przypomnieć przepisy postne: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową, oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia; post ścisły, czyli ilościowy w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60 rokiem życia.
5. Zapraszamy w marcu codziennie na godz. 17.00 na mszę św. gregoriankę sprawowaną za +ks. kanonika Zbigniewa Brzozowskiego, zamówioną przez Koła Żywego Różańca.
6. W przyszła niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieło misyjne "Ad gentes"
7. Zachęcamy do włączenia się do akcji Caritas poprzez nabycie świec wielkanocnych .
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i " Nasza Arka" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".
9. Papieska intencja apostolstwa modlitwy: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.