III Niedziela Wielkiego Post
19-03-2017, 11:12

1. Dziś obchodzimy 12 rocznicę święceń biskupich Pasterza Diecezji, Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. W modlitwach pamiętajmy o naszym Biskupie prosząc o potrzebne łaski dla Jubilata.
2. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16,15.
3. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesionej z 19 marca.
4. Zapraszany na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16.30 dzieci i dorosłych i na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy.
5. Pragniemy przypomnieć, że osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny za czynny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej odprawianej w kościele.
6. W sobotę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie 25 rocznica erygowania Diecezji warszawsko – praskiej. Podczas mszy o 17.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy..”. Natomiast na godz. 11.00 Ksiądz Arcybiskup zaprasza na mszę świętą dziękczynną do katedry Warszawsko – praskiej.
7. Zapraszamy w marcu codziennie na godz. 17.00 na mszę św. gregorianką sprawowaną za + ks. kanonika Zbigniewa Brzozowskiego, zamówioną przez Koła Żywego Różańca.
8. Zachęcamy do kupowania na stół wielkanocny świec Caritasu.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.