IV Niedziela Wielkiego Postu
26-03-2017, 18:31

1. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.15.
2. Zapraszany na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na godz. 16.30 dzieci i dorosłych i na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy.
3. Pragniemy przypomnieć, że osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny za czynny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej odprawianej w kościele.
4. Zapraszamy do piątku to jest do końca marca na godzinę 17.00 na Mszę Świętą gregoriańską sprawowaną za ś.p. ks. kanonika Zbigniewa Brzozowskiego, zamówioną przez Koła Żywego Różańca.
5. W przyszłą sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.00 msza św. wynagradzająca Sercu Maryi od Kół Żywego Różańca. Po mszy spotkanie dla Kół Różańcowych w kościele.
6. W przyszłą niedzielę 02 kwietnia w pierwszą niedzielę miesiąca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi ks. Marcin Rogala pracownik Kurii Biskupiej w Radomiu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Ramowy program rekolekcji jest podobny do lat ubiegłych. W niedziele msze św. o godz. 7.30, 12.30 i 17.00 z naukami dla dorosłych. O godz. 9.00 msza z nauką dla młodzieży i o godz. 10.30 msza z nauką dla dzieci. W niedzielę po mszy o 17 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę msza z nauką dla dorosłych o 7,30 i 17.00. Dla dzieci ze szkoły w Nieporęcie i Wólki Radzymińskiej o godz. 9.00 dzieci z klas 1, 2, 3 i o godz. 10,30 klasy 4, 5, i 6, oraz o godz. 19.00 dla młodzieży starszej, dla przygotowujących się do bierzmowania i powracających z pracy. Spowiadać będziemy w dni powszednie podczas mszy porannej i do południa od godz. 9.00 do 11.20, a po południu od 16.45 do 19.30. Program rekolekcji podany jest na tablicy ogłoszeń.
7. W minionym tygodniu wykonano na cmentarzu alejkę wzdłuż parkanu od strony lasu o powierzchni 214 metrów kwadratowych, tj 80 metrów bieżących. Pozostał jeszcze do wykonania jeden odcinek alejki wzdłuż parkanu, który będziemy chcieli wykonać do Świąt Wszystkich Świętych.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.