V Niedziela Wielkiego Postu
03-04-2017, 14:43

1. Dziś 12 rocznica narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II, papieża.
2. Także dziś po sumie dokonamy poświęcenia tablicy upamiętniającej pracę i pobyt w naszej parafii księdza kanonika Zbigniewa Brzozowskiego.
3. Również dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej w zakładce "Aktualności". Bardzo prosimy by na mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 w poniedziałek, wtorek i środę mogły uczestniczyć tylko dzieci szkolne z nauczycielami i opiekunami. Bowiem będzie na mszy około 250 osób.
4. W środę na zakończenie rekolekcji na mszach o godz. 17.00 i 19.00 będzie grał i śpiewał zanany nam zespól z Tłuszcza.
5. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie i po poświęceniu tablicy, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zaś o 16.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
6. W pierwszy czwartek miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży i powracających z pracy.
8. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego przez mieszkańców ul. Dworcowej – 1130 zł. i osiedla Lipy – 870 zł. Jednocześnie prosimy o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty wśród pozostałych mieszkańców.
9. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc kwiecień: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.
10. Policja ostrzega przed oszustami na tzw. metodę „na policjanta”. Od początku tego roku w powiecie legionowskim odnotowano pięć przestępstw, gdzie oszuści od starszych osób wyłudzili ponad 150000 zł. Więcej informacji w tej sprawie na tablicy ogłoszeń.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.