Niedzielę Święta Chrztu Pańskiego – 07 stycznia 2018 roku.
07-01-2018, 10:07

1. Dziś obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy okres Narodzenia Pańskiego. W Polsce zachowuje się praktykę śpiewania kolęd do 2 lutego ale tylko na wejście, ofiarowanie i zakończenie Mszy św.

2. Również dziś po mszy św. dla dzieci, około godz. 11,15 zapraszamy na jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nieporęcie.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. W związku z wizytą duszpasterską, kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do soboty w godzinach od 8.30 do 9.00. W godzinach popołudniowych kancelaria jest nieczynna. Sprawy pilne związane z pogrzebami można uzgodnić z księdzem przed lub po mszy św.

5. W ramach wizyty duszpasterskiej pragniemy odwiedzić mieszkańców: W poniedziałek 08 stycznia od 16.00 Nieporęt ul. Wieczornej Bryzy, Wojska Polskiego numeru 16 do 4 i 2 kapłan od 16.00 z przerwą na mszę Pilawa, Komisariat Policji i Wojska Polskiego. We wtorek 09 stycznia od godz. 16.00 z przerwą na mszę św. Nieporęt ul. Zwycięstwa od nr 1 w kierunku kładki z ulicami Polnych Kwiatów, Lawędowej, Powstańców, a drugi kapłan ul. Zwycięstwa od nr 31 w kierunku kładki do spotkania . W środę 10 stycznia od godz. 16.00 Nieporęt ul Zwycięstwa strona parzysta, jeden kapłan od nr 2 , a drugi od nr 48 w kierunku kładki do spotkania obu księży oraz ulica Odrodzenia. W czwartek 11 stycznia od godz. 16.00 z przerwą na mszę Nieporęt ul. Dzikiej Róży i Różana strona parzysta numery od 2 do 16. W piątek 12 stycznia od 16.00 Nieporęt ul. Różana domki wielorodzinne. W sobotę 13 stycznia od godz. 9.00 dwóch księży Nieporęt ul. Nowolipie jeden kapłan od nr 1, a drugi od strony torów. W poniedziałek 15 stycznia od godz. 16.00 Nieporęt ul Małołęcka dwóch księży od mostu po obu stronach na wysokości ul. Potockiej.

6. Papieska intencja apostolstwa Modlitwy: „Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności”.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.