2 Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 roku.
15-01-2018, 13:53

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Antoniego, opata; w sobotę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
3. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W modlitwach prośmy, by wierzący w Chrystusa stanowili jedną rodzinę dzieci bożych.
4. W najbliższą sobotę 20 stycznia o godz. 11.00 w naszej katedrze odbędzie się ingres Biskupa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej diecezji warszawsko – praskiej. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza Wszystkich Diecezjan na swój in-gres. Zechciejmy wziąć udział w tych uroczystościach, oraz pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej Diecezji.
5. W związku z wizytą duszpasterską, kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do soboty w godzinach od 8.30 do 9.00. W godzinach popołudniowych kancelaria jest nieczynna. Sprawy pilne związane z pogrzebami można uzgodnić z księdzem przed lub po mszy św.
6. W ramach wizyty duszpasterskiej pragniemy odwiedzić mieszkańców: W poniedziałek 15 stycznia od 16.00 jeden kapłan Nieporęt ul. Małołęcka od numeru 54 do 40 / do Państwa Dacewiczów włącznie/ i drugi kapłan ul. Małołęcka, strona nieparzysta od mostu do ul. Potockiej i ul. Potocka z przerwą na mszę. We wtorek 16 stycznia od godz. 16.00 z przerwą na mszę Nieporęt ul. Małołęcka od nr 15 do zejścia, a drugi kapłan ul. Małołęcka od nr 1 do zejścia i ul. Polna, Turkusowa. W środę 17 stycznia ze względu na pogrzeb w Drzewicy P. Stanisława kolędy nie będzie. W czwartek 18 stycznia od godz. 16.00 jeden kapłan z przerwą na mszę św. Nieporęt ul. Małołęcka strona parzysta numery od 2 do zejścia i drugi kapłan ul. Małołęcka od numerów 36 do zejścia. W piątek 19 stycznia od 16.00 Nieporęt ul. Czajki, Marsa, Pęczkowskiego, Przyjaciół, Nastrojowa. W sobotę 20 stycznia kolędy nie będzie, gdyż księża wezmą udział we mszy św. rozpoczynającej liturgiczne objęcie władzy przez Biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza naszej diecezji. W poniedziałek 22 stycznia od godz. 16.00 dwóch Księży uda się w Nieporęcie na ul. Dworcową po stronie szkoły i straży, jeden od dworca, a drugi od Jana Kazimierza.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.