4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 roku.
27-01-2018, 23:56

1. Gościmy dziś w parafii pana Mariusza Zduńskiego, przedstawiciela diecezjalnej internetowej telewizji Salve założonej z inicjatywy Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pan Mariusz podczas każdej mszy świętej po-dzieli się z nami refleksją o nawróceniu, a po mszy wieczornej około godz. 18.00 zaprasza na nabożeństwo uwielbienia. Na tę modlitwę serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera; a w piątek święto Ofiarowania Pańskiego.

3. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca, prośmy w tym dniu Pana Jezusa o święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. o 7.30; 9.00 i 17.00. Błogosławieństwo świec gromnicznych na każdej mszy św. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone są na zakony klauzurowe. Nadto w tym dniu jest pierwszy piątek miesiąca. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość pierwszo piątkowej spowiedzi.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o 17.00 msza wynagradzająca Sercu Maryi od Kół Różańcowych naszej parafii, a po mszy św. spotkanie dla Kół.

6. W niedzielę 4 lutego z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie do 15.00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
.
7. Papieska intencja apostolstwa modlitwy: „Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną, duchową, nie pozwolili by nimi rządziła korupcja”.

8. W związku z wizytą duszpasterską, kancelaria parafialna czynna we wtorek i sobotę tylko w godzinach od 8.30 do 9.00. Natomiast od czwartku kancelaria urzęduje zgodnie z grafikiem stałym.

9. W ramach wizyty duszpasterskiej pragniemy odwiedzić naszych parafian: W poniedziałek 29 stycznia od godz. 16.00 Nieporęt ulice: 1 kapłan Sasankowa i Chabrowa; 2 kapłan Podleśna i Szafirowa; 3 kapłan Ogrodowa z przerwą na Mszę św. We wtorek 30 stycznia od godz. 16.00 Nieporęt ulice: 1 kapłan Lazurowa z przerwą na mszę i Pionierska; 2 kapłan Chłodna. W środę 31 stycznia od godz. 16.00 Nieporęt ulice: 1 kapłan Leśniczówka i Myśliwska od Podleśnej i 2 kapłan Mickiewicza, z przerwą na mszę, Pana Tadeusza, Soplicowo i Plac Wolności.

10. W sobotę 03 lutego odwiedzimy rodziny które nie mogły przyjąć po kolędzie księdza w terminie wyznaczonym. Wizytę należy uzgodnić z księżmi.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy
katolickiej to jest tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.