6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 roku.
11-02-2018, 21:04

1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z okazji dnia chorego do puszek zbierane są ofiary w ramach akcji Caritas diecezjalnej na leczenie i rehabilitacje dzieci chorych.

2. Również dziś po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy starszej.

3. We wtorek kończy się czas karnawału.

4. W środę 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.

5. W okresie wielkopostnym obowiązuje post. Post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki, w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Post między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek, domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form umartwienia i pokuty.

6. W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania popiołu na głowę o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i 17.00.

7. W Środę Popielcową rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu.

8. Nadto w Środę rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy nie tylko do pokuty i modlitwy o trzeźwość ale także do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.

9. W Wielkim Poście zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową dla dzieci i dorosłych na godz. 16.30 oraz dla młodzieży i powracających z pracy na godz. 19.00. Nadto w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z nauka pasyjną na godz. 17,15.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.