5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 roku.
19-03-2018, 20:37

1. Dziś na godz. 16,15 zapraszamy na {b}Gorzkie Żale z nauką pasyjną{/b]
.
2. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. W piątek, zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i dorosłych na godz. 16.30 oraz młodzież i powracających z pracy na godz. 19.00.

4. W sobotę przeżywać będziemy Wielkopostny Dzień Skupienia. Msza św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00. Nauki podczas skupienia będzie głosił ks. dr Mateusza Matuszewski. Spowiadać będzie czterech zaproszonych kapłanów. Prosimy, by wszyscy przystąpili do spowiedzi świętej, gdyż w Wielkim Tygodniu szczególnie w dni Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać.

5. W przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą Palmową Męki Pańskiej podczas każdej mszy zostaną pobłogosławione palmy na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Maryi w Kopii Jasnogórskiej, od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać obrazy, obrazki, chorągiewki, flagi dla udekorowania naszych domów i posesji podczas Nawiedzenia.

7. W kruchcie kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na stół wielkanocny. Zechciejmy włączyć się w akcję pomagania biednym. Za pomoc potrzebującym składamy „Bóg zapłać”.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożone przez mieszkańców ulicy Nowolipie i dwie ofiary złożone przez ofiarodawców indywi-dualnych. Prosimy o dokonanie zbiórki na kwiaty wśród wszystkich mieszkańców naszej parafii. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.