Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 roku.
03-04-2018, 21:56

1. Dziękujemy Wszystkim za udział w Liturgii Triduum Paschalnego. Druhnom i Druhom Strażakom z Nieporętu i Wólki Radzymińskiej za adorację przy Grobie Pańskim. Asyście Kościelnej, Rycerzom Św. Jana Pawła II, bielankom, scholankom, minstrantom, lektorom za wspólną modlitwę. Jednocześnie składamy naszym Parafianom i Gościom serdeczne życzenia świąteczne: niech Jezus zmartwychwstały obdarza radością, miłością i nadzieją na każdy dzień życia.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. 17 osób złożyło 370 zł. Składamy Wszystkim „Bóg zapłać”.

3. Przez cały tydzień do niedzieli Miłosierdzia włącznie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.

4. Jutro przypada 13 rocznica odejścia do domu Ojca Św. Jana Pawła II.

5. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. Również jutro mszą św. o godz. 20.00 i Apelem Jasnogórskim rozpoczniemy Misje Maryjne przed Nawiedzeniem naszej parafii przez Maryję w kopii Jej Jasnogórskiego Wizerunku. Program Misji podany jest w folderze i prosty do zapamiętania. Od wtorku do soboty przed południem msze o 7.30; 9.00 i 10.30. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po południu msza o 17.00 i 20.00 z Apelem Jasnogórski. W sobotę po mszy o 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo oczekiwania. O 18.40 zgromadzimy się przy figurze Matki Bożej przy alejce, by w uroczystej procesji wnieść obraz Matki Bożej do świątyni. Po powitaniach, Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Marek Solarczyk. Po tej mszy Czuwanie przed Obrazem do północy. O północy Msza św. sprawowana przez księży którzy pracowali w parafii, oraz pochodzących z parafii. Po tej mszy do rana czuwanie przez parafian według grafiku podanego w folderze. W niedzielę odnowią swoje śluby małżonkowie. Chorych zapraszamy na mszę o 12.30. Zaś o 17.00 Msza dziękczynna za Nawiedzenie i pożegnanie Maryi o 18,20.

7. W ramach Misji Maryjnych w czwartek po mszy wieczornej około 18.00 dzieci ze Szkoły w Nieporęcie przedstawią spektakl o Św. Janie Pawle II. Zapraszamy gorąco.

8. W piątek po mszy o 17.00 nabożeństwo przy krzyżu misyjnym.

9. W piątek z racji uroczystości nie ma postu a więc możemy spożywać pokarmy mięsne

10. Papieska intencja apostolstwa modlitwy: „Aby odpowiedzialni za idee i sposóbzarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i bypotrafili otwierać nowe drogi”.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i„Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka.