3 Niedziela Wielkanocy – 15 kwietnia 2018 roku.
15-04-2018, 21:09

1. Przed tygodniem gościliśmy w parafii Obraz Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej. Pragniemy podziękować serdecznie Panom Strażakom z Nieporętu za przywiezienie i złożenie ołtarza polowego dla zainstalowania obrazu na czas Nawiedzenia. Dziękujemy Druhnom i Druhom za wartę i modlitwy przy obrazie. Wszystkim dziękujemy za bardzo liczny i czynny udział w liturgicznym przyjęciu Obrazu. Dziękujemy za trwanie na czuwaniu modlitewnym szczególnie tym którzy w nocnych godzinach podejmowali modlitwy przed obrazem Najświętszej Maryi Panny, a także za udział w Pasterce Maryjnej oraz bardzo liczny udział w pożegnaniu Maryi. Wszystkim składa-my serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia, ale nie może się skończyć troska o biednych o czym wciąż przypomina Papież Franciszek.

3. Dziś w Warszawie odbywa się Marsz Świętości Życia. O godz. 11.00 w katedrze Warszawsko Praskiej Msza św. Po mszy przemarsz na Plac Zamkowy, a o 13.00 spotkanie przy kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Zachęcamy do wzięcia udziału w marszu.

4. Natomiast od godz. 10.30 przed katedrą Warszawsko Praską odbędzie się zbiórka pampersów, artykułów pielęgnacyjnych dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Zachęcamy do wsparcia tegoż dzieła.

5. W tym tygodniu mamy wolnych kilka terminów na intencje mszalne o godz. 7,30.
6. Jednocześnie przypominamy, że w każdą trzecią niedzielę miesiąca jest sprawo-wana msza w intencjach zbiorowych o godz. 9oo, oraz w każdą środę o 17.00 w ramach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

8. Na rozpoczęcie sezonu motocyklowego zaprasza ks. Jarosław Wyszomierski do Kobyłki osiedle Maciołki ul. Szeroka 65 na teren budowy nowej świątyni w sobotę 21 kwietnia na godz. 12oo.

9. Ogłoszenie z Policji: zaginęła Renata Ciechanowicz, lat 42, zamieszkała w Legio-nowie. Wzrost 160 -170 cm, włosy ciemne. Ubrana: w zieloną kurtkę, buty zielone, spodnie dżinsowe szare, na głowie czapka kolorowa. Informacje o zaginionej prosimy przekazywać pod numery telefonów 112 lub 997.