4 Niedziela Wielkanocy – Dobrego Pasterza – 22 kwietnia 2018 roku.
24-04-2018, 23:50

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jednocześnie dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Pana Jezusa, by nie brakowało pracowników w Winnicy Pańskiej.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego Patrona Polski; w środę święto Św. Marka Ewangelisty.

3. W środę Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, biskup pomocniczy naszej diecezji obchodzi swoje imieniny. W naszych modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.

4. Również w środę obchodzi swoje imieniny wikariusz naszej parafii ks. Marek Jeznach. W intencji naszego Solenizanta będziemy się modlić dzisiaj na mszy św. o godz. 10,30. Dostojnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, darów Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej oraz w pracy nad ukończeniem naukowej rozprawy doktoratu z historii.

5. Także w środę przypada dzień modlitw o urodzaje oraz błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. Na stronie internetowej naszej parafii można oglądać uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej naszej parafii. Zachęcamy do obejrzenia i przeżycia jeszcze raz tej pięknej i nie-powtarzalnej uroczystości.

7. Pragniemy przypomnieć, że chrzty w naszej parafii odbywają się w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Dziecko do chrztu zgłaszamy na dwa tygodnie przed chrztem.

8. Prosimy, by osoby zamawiające intencje mszalne, treść intencji podawali na dwa tygodnie przed terminem odprawianej intencji, gdyż intencje do gazetki są podawane na około dziesięć dni wcześniej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Ar-ka”.