5 Niedziela Wielkanocy – 29 kwietnia 2018 roku.
30-04-2018, 11:07

1. Dziś przeżywamy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców pod hasłem „W Duchu i prawdzie”. Centralne modlitwy odbędą się w Radomiu przed Katedrą i rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.30.

2. Od wtorku przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej. Prosimy o posprzątanie i udekorowanie kapliczek przydrożnych. Osoby które nie mogą przybyć na nabożeństwo majowe do kościoła prosimy by modliły się przy kapliczkach.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Św. Józefa, patrona ludzi pracy; w środę wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; w piątek Św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji i strażaków.

4. 2 maja z racji dnia Flagi Polskiej, niech flaga ozdabia nasze domostwa.

5. W czwartek 3 maja msze św. o 7.30; 9.00; 10,30; 12.00 i 17.00. Msza św. o 12.00 tj. pół godziny wcześniej niż w niedzielę, z udziałem wojska, harcerzy, pocztów sztandarowych, będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po mszy św. uroczystości patriotyczne przy pomniku na Placu Wolności z Apelem Pamięci i Salwą Honorową, złożeniem kwiatów i defiladą Kompanii Honorowej, Pocztów i Harcerzy. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.

6. W piątek 4 maja z racji pierwszego piątku miesiąca od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi. Ksiądz biskup Ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości dla wszystkich przebywających w tym dniu na terenie naszej diecezji. Ci, którzy skorzystają z dyspensy powinni pomodlić się w intencji diecezjan.

7. Zaś w piątek na godz. 18,30 jesteśmy zaproszeni przez Gminny Ośrodek Kultury i Chór „Echo Nieporętu” na program patriotyczny „Święta miłości kochanej Ojczyzny” dla upamiętnienia 227 rocznicy Konstytucji 3 maja.

8. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o 17.00 msza św. intencji wynagradzają-cej Sercu Maryi od Kół Różańcowych. Po mszy spotkanie dla Kół.

9. W niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10. Również w przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży grupy starszej przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się 5 czerwca br.

11. Papieska intencja apostolstwa modlitwy: „Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wy-zwania dzisiejszego świata”.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec”, „Nasza Arka”.