6 Niedziela Wielkanocy – 06 maja 2018 roku.
05-05-2018, 23:19

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Natomiast po mszy św. wieczornej spotkanie grupy starszej młodzieży przygoowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się we wtorek 5 czerwca o godz. 17.00 i będzie połączone z obchodem 350 lecia istnienia naszej parafii. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup Romuald Kamiński ordynariusz diecezji.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe odprawiane w kościele po mszy św. wieczornej. Osoby które nie mogą przybyć na nabożeństwo majowe do kościoła prosimy by modliły się przy kapliczkach przydrożnych.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Od poniedziałku przeżywać będziemy dni modlitw błagalnych o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi.

6. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Św. przed Uroczystością Zielonych Świąt. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi czas spowiedzi wielkanocnej kończy się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Seminaria duchowne przygotowujące do pracy przyszłych kapłanów nie mają żadnych dotacji i są utrzymywane wy-łącznie ze składek wiernych diecezjan.

9. W przyszłą niedzielę o 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską. Po mszy pro-cesja różańcowa ze świecami, zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. Papieska intencja apostolstwa modlitwy: „Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata”.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec”, „Nasza Arka”.