23 Niedziela Zwykła – 09 września 2018 roku.
09-09-2018, 17:41

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w czwartek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. W dniu dzisiejszym, nasi sąsiedzi z parafii w Józefowie zapraszają na XIII Piknik Rodzinny - Przystanek Historia. Piknik rozpocznie się mszą o godz. 11oo. Natomiast od 12oo do 20oo na terenie przy Szkole Podstawowej w Józefowie odbywać się będą inne wydarzenia. Zachęcamy do wzięcia udziału w pikniku, by mile i po chrześcijańsku, w gronie rodzinnym przeżywać dzień Pański jakim jest niedziela.

3. W czwartek z racji trzynastego dnia miesiąca zapraszamy na godz. 19oo na Nowennę Fatimską. Rozpoczniemy mszą św. a po mszy procesja fatimska z modlitwą różańcową. Na procesję przynosimy świece. Nowennę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień środków oddziaływania społecznego. Będziemy się modlić, aby prasa, radio i inne media zawsze podawały prawdę i unikały fałszu i zakłamania w swoich przekazach.

5. Bardzo prosimy, by osoby rezerwujące terminy mszy św. na dwa tygodnie wcześniej podawały treść intencji. Bowiem coraz częściej zdarzają się przypadki, że ktoś zarezerwował termin i nie zgłosił się z intencją. W ostatnim tygodniu mieliśmy aż trzy przypadki gdzie osoby nie zgłosiły się z intencją. Natomiast inni przychodzą i proszą o mszę i nie mogą zamówić intencji przez lekkomyślność niektórych. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać będziemy musieli podjąć bardziej rygorystyczne rozwiązania polegające na tym, że jeśli ktoś z rezerwujących nie poda treści intencji na dwa tygodnie wcześniej, zostanie automatycznie rezerwacja zlikwidowana.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.