24 niedziela zwykła – 16 września 2018 roku.
17-09-2018, 20:46

1. Dziś przeżywamy Dzień środków oddziaływania społecznego. Módlmy się, aby Internet, prasa, radio, telewizja i inne media zawsze podawały prawdę, unikały fałszu i zakłamania w swoich przekazach.

2. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w wtorek święto Św. Stanisława Kost-ki, zakonnika, patrona Polski; w czwartek wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu w ramach ogólnopolskiej akcji „Kromka chleba dla sąsiada” prosimy o wsparcie rodziny z Nieporętu tj. matce samotnie wychowującej córkę z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, czterokończynowym niedowładem oraz padaczką. Dziewczynka jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Nieporęcie. Potrzebne są dla niej różne artykuły /lista wywieszona jest na tablicy ogłoszeń/. Artykuły te można przynosić do kościoła przed lub bezpośrednio po mszy, oraz do kancelarii w godzinach urzędowania. Za pomoc wszystkim P.T. Darczyńcom serdecznie dziękujemy, składając „Bóg zapłać”.

5. W przyszłą niedziele będziemy Gościć w naszej parafii dyrektora Dzieła Misyjnego naszej diecezji ks. Marcina Brzeszczyńskiego. Ks. Marcin pracował w naszej parafii jako wikariusz przed kilku laty. Będzie głosił Słowo Boże w którym przybliży nam działalność misyjną księży misjonarzy kapłanów naszej diecezji Warszawsko Praskiej, wśród których był także ks. Jacek Turek były wikariusz naszej parafii. Po mszach św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę książki i filmy o tematyce misyjnej. Zebrane ofiary będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie dla tamtejszych misjonarzy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.