26 niedziela zwykła – 30 września 2018 roku.
30-09-2018, 11:09

1. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej parafii odprawiany będzie każdego dnia po mszy wieczornej. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać każdego dnia odpust zupełny za odmówienie różańca. Należy odmówić różaniec w kościele, bądź w kaplicy, bądź w rodzi-nie lub jakieś wspólnocie gdy gromadzi się wiele osób. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły; z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic i tajemnice muszą być zapowiadane.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów; w środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu; w piątek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę wspomnienie NMP w sobotę.

3. W środę w święto Św. Michała patrona naszej katedry, osoby będące w stanie łaski uświęcającej które nawiedzą katedrę i odmówią modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga mogą zyskać odpust zupełny, do czego serdecznie zachęcamy.

4. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Chrystus o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi pierwszo piątkowej.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.00 msza św. od Kół Żywego Różańca w intencji wynagradzającej Sercu Maryi, a po mszy św. zapraszamy na spotkanie dla Koła Różańcowe.

7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Również w niedzielę na mszy o 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce.

9. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na październik: „Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, ze-pchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu”.

10. Jan Paweł II mówił: „człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. Organizatorzy akcji „Kromka chleba dla sąsiada” nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nieporęcie oraz parafie w Nieporęcie i w Stanisławowie Pierwszym, dziękują wszystkim darczyńcom, którzy z wielką empatią i zaangażowaniem hojnie wsparli mamę dziewczynki niepełnosprawnej, uczennicy szkoły w Nieporęcie. „Bóg zapłać” za pomoc.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.