27 niedziela zwykła – 07 października 2018 roku.
08-10-2018, 10:31

1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii są odprawiane każdego dnia po mszy świętej wieczornej. Osoby nie mogące brać udziału w modlitwie różańcowej w kościele zachęcamy do odmawiania indywidualnie lub w rodzinie, czy sąsiadami każdego dnia różaniec, by zyskać odpust zupełny. Należy być w stanie łaski uświęcającej.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w czwartek wspomnienie Św. Jana XXIII, papieża; w sobotę wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

3. W sobotę 13 października o godz. 10.00 w katedrze Warszawsko praskiej dwaj ministranci otrzymają promocję lektorską z rąk Ordynariusza naszej diecezji biskupa Romualda Kamińskiego. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

4. W sobotę 13 października na godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską i ostatnią w tym roku procesję różańcową. Nowennę rozpoczniemy mszą św. zamawianą przez Koła Żywego Różańca w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka. Po mszy Fatimska procesja różańcowa ze świecami. Nowennę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W przyszłą niedzielę 14 października przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. W ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla pragnących zdobywać wiedzę.

6. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne pismo i podawanie imion w mianowniku np. Jan, Marianna itp. Modlić się będziemy w wypominkach jednorazowych na cmentarzu i podczas procesji żałobnej w kościele we Wszystkich Świętych po mszy o 17.00, oraz w dzień Zaduszny po mszach o 9.00 i 17.00. Kartki dla wpisywania imion zmarłych wyłożone są na ławce, oraz w zakrystii.

7. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad będzie odprawiana o godz. 17.00.

8. W związku z tym, że wypominki roczne czytane w każdą niedzielę przez około 10 - 12 minut odmawiane są tylko przez księdza i brak jest wiernych, idąc za przykładem innych parafii, od 01 listopada będą czytane w każdy wtorek od godz. 17.00, a po nich będzie sprawowana msza w intencji poleconych modlitwom w ramach wypominek rocznych. Mamy nadzieję, ze ta forma modlitwy zachęci i zmobilizuje parafian do aktywniejszego udziału w modlitwach za zmarłych z naszych rodzin poleconych wspólnym modlitwom Kościoła.

9. Również w sobotę w nowo budującej się parafii w Kobyłce na Maciołkach przy ul. Szerokiej 62 A o godz. 12.00 ks. Jarosław Wyszomirski odprawi mszę dziękczynną na zakończenie sezonu motocyklowego. Zachęcamy do udziału.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.