28 niedziela zwykła – 14 października 2018 roku.
14-10-2018, 22:15

1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii są odprawiane każdego dnia po mszy świętej wieczornej. Osoby nie mogące brać udziału w modlitwie różańcowej w kościele zachęcamy do odmawiania indywidualnie lub w rodzinie, czy sąsiadami każdego dnia różaniec. Każdego dnia modląc się na różańcu w grupie można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVIII Dzień Papieski. W ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla pragnących zdobywać wiedzę.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy, doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w środę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek święto Św. Łukasza, Ewangelisty; w sobotę wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający tydzień misyjny. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.

5. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne pismo i podawanie imion w mianowniku np. Jan, Marianna itp. Modlić się będziemy w wypominkach jednorazowych na cmentarzu i podczas procesji żałobnej w kościele we Wszystkich Świętych po mszy o 17.00, oraz w dzień Zaduszny po mszach o 9.00 i 17.00.
6. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad będzie odprawiana o godz. 17.00.

7. W związku z tym, że wypominki roczne czytane w każdą niedzielę przez około 10 - 12 minut odmawiane są tylko przez księdza i brak jest wiernych, idąc za przykładem innych parafii, od 01 listopada będą czytane w każdy wtorek od godz. 17.00, a po nich będzie sprawowana msza w intencji poleconych modlitwom w ramach wypominek rocznych. Mamy nadzieję, ze ta forma modlitwy zachęci i zmobilizuje parafian do aktywniejszego udziału w modlitwach za zmarłych z naszych rodzin poleconych wspólnym modlitwom Kościoła.

8. Dziś po mszy św. wieczornej ksiądz Marek zaprasza na spotkanie młodzież klas trzecich Gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej. Spotkaniem tym młodzież rozpocznie dwuletni cykl przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Również na przygotowanie mogą zapisać się wcześniej urodzeni, którzy nie byli u tegoż sakramentu.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.