29 niedziela zwykła – 21 października 2018 roku.
22-10-2018, 10:28

1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii są odprawiane każdego dnia po mszy świętej wieczornej. Osoby nie mogące brać udziału w modlitwie różańcowej w kościele zachęcamy do odmawiania indywidualnie lub w rodzinie, czy sąsiadami każdego dnia różaniec. Każdego dnia modląc się na różańcu w grupie można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, którym rozpoczynamy Tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy jako misjonarze głoszą ludziom naukę o Panu Jezusie.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Pawła II , Wielkiego papieża; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w dzień sobotni.

4. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne pismo i podawanie imion w mianowniku np. Jan, Marianna itp. Modlić się będziemy w wypominkach jednorazowych na cmentarzu i podczas procesji żałobnej w kościele we Wszystkich Świętych po mszy o 17.00, oraz w dzień Zaduszny po mszach o 9.00 i 17.00.

5. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad będzie odprawiana o godz. 17.00.

6. W związku z tym, że wypominki roczne czytane w każdą niedzielę przez około 10 - 12 minut odmawiane są tylko przez księdza i brak jest wiernych, idąc za przykładem innych parafii, od 01 listopada będą czytane w każdy wtorek od godz. 17.00, a po nich będzie sprawowana msza w intencji poleconych modlitwom w ramach wypominek rocznych. Mamy nadzieję, ze taka forma modlitwy, zachęci i zmobilizuje parafian do aktywniejszego udziału w modlitwach za zmarłych z naszych rodzin poleconych wspólnym modlitwom Kościoła.

7. Od 3 listopada, tylko w godzinach urzędowania kancelarii będziemy przyjmować rezerwację terminów mszalnych na 2019 rok. W listopadowe niedziele nie będziemy przyjmować rezerwacji mszy w zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.