30 niedziela zwykła – 28 października 2018 roku.
28-10-2018, 20:00

1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane po mszy świętej wieczornej do środy włącznie.

2. W dniu dzisiejszym w kościołach których data konsekracji nie jest znana obchodzi się rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Dlatego zapala się dziś świece w miejscach namaszczenia ścian świątyni.

3. W najbliższy czwartek 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godz. 12.30. Natomiast bezpośrednio po mszy o 10.30 rozpoczniemy procesję żałobną na cmentarz parafialny z modlitwami za zmarłych przy pięciu stacjach. Prosimy, by wszyscy biorący udział w procesji wytrwali w tych modlitwach do końca. Drugi raz w tym dniu odprawimy procesję żałobną w kościele po mszy św. wieczornej sprawowanej za zmarłych poleconych w zbiorowej mszy św. listopadowej, zwanej gregorianką listopadową.

4. W piątek 2 listopada wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. Po mszach o godz. 9.00 i 17.00 w kościele odprawimy procesję żałobną. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy od godz. 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi pierwszo piątkowej

5. Od 3 listopada, tylko w godzinach kancelaryjnych będziemy przyjmować rezerwację terminów mszalnych na 2019 rok. W listopadowe niedziele nie będziemy przyjmować w zakrystii rezerwacji po mszach świętych.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty o 17.00 koncelebra w intencji zamówionej przez Koła Różańcowe – wynagradzająca Sercu Maryi i za zmarłych.

7. W niedzielę 4 listopada pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Od 1 do 8 listopada osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. Przyjmujemy jeszcze na wypominki za zmarłych.

10. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad będzie odprawiana o godz. 17.00. Imiona zmarłych podane na tę mszę św. będą czytane we wszystkie dni tygodnia oprócz wtorku. We wtorki będzie odprawiana msza koncelebrowana. Jeden kapłan będzie modlił się za poleconych we mszy zbiorowej, a drugi za poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki roczne będą rozpoczynać msze we wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Bowiem nie wystarczy zamówić wypominki, ale należy także osobiście uczestniczyć w tej modlitwie.

11. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na listopad: „Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża”.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.