31 niedziela zwykła – 04 listopada 2018 roku.
04-11-2018, 10:37

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zwana adoracyjną. Po sumie wystawie-nie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Jeszcze do 8 listopada włącznie, osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. Od 3 listopada, tylko w godzinach kancelaryjnych przyjmujemy rezerwację terminów mszalnych na 2019 rok. W listopadowe niedziele nie będziemy przyjmować rezerwacji po mszach świętych w zakrystii.

4. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad będzie odprawia-na o godz. 17.00. Imiona zmarłych podane na tę mszę św. będą czytane we wszystkie dni tygodnia oprócz wtorku. We wtorki będzie odprawiana msza koncelebrowana. Jeden kapłan będzie modlił się za poleconych we mszy zbiorowej, a drugi za poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki roczne będą rozpoczynać msze we wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Bowiem nie wystarczy zamówić wypominki, ale należy także osobiście uczestniczyć w tej modlitwie.

5. W tym tygodniu będziemy obchodzić w piątek rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie; w sobotę wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. W piątek osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny. Należy nabożnie nawiedzić katedrę lub konkatedrę i odmówić tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga..”.

7. W piątek 9 listopada w naszej gminie będą mały miejsce uroczystości dziękczynienia w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msza św. dziękczynna o godz. 17.00, a po mszy dalszy ciąg świętowania przy pomniku na Placu Wolności. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i do udziału w wielu spektaklach świeckich. Niech będzie to czas szczególny wdzięczności Bogu i ludziom za wolną Rzeczpospolitą.

8. Natomiast w przyszłą niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Po każdej mszy św. będziemy śpiewać hymn „Ciebie Boga wysławiamy…”

9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

10. Papieska intencja apostolstwa Modlitwy na listopad: „Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża”.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.