32 niedziela zwykła – 11 listopada 2018 roku.
11-11-2018, 10:17

1. Dziś dziękujemy Panu Bogu za 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękujemy wszystkim Polakom, którzy walczyli o Niepodległą i wielu z nich oddało swoje życie byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Miłość do Ojczyzny domaga się także od nas współcześnie żyjących ludzi troski o dobro Ojczyzny. Bo jak uczył nas Św. Jan Paweł II Wielki: „ wolność nie jest nam dana lecz zadana” i każdy z nas swoim życiem ma odrobić zadanie „troski o wspólne dobro Ojczyzny, której na imię Polska” Po Komunii Św. będziemy śpiewać hymn „Ciebie Boga wysławiamy..” by podziękować Bogu i ludziom za niepodległość naszej Polskiej Ojczyzny.

2. Natomiast o godz. 12.00 w całej Polsce będą bić dzwony obwieszczając piękny jubileusz odzyskania niepodległości. Jednocześnie echo dzwonów będzie wzywać, by cały naród, każdy tam gdzie się znajduje odśpiewał hymn „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..” Zachęcamy do wspólnego dziękczynienia za wolną Ojczyznę.

3. Dziś przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na pomoc tym Kościołom.

4. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad odprawiana jest o godz. 17.00. Imiona zmarłych podane na tę mszę św. są czytane we wszystkie dni tygodnia oprócz wtorku. We wtorki jest odprawiana msza koncelebrowana. Jeden z kapłanów modli się za poleconych we mszy św. zbiorowej, a drugi za poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki roczne będą rozpoczynać msze we wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Bowiem nie wystarczy zamówić wypominki, ale należy także osobiście uczestniczyć w tej modlitwie.

5. W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; w sobotę wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

6. W przyszła niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej diecezji. W Seminarium tym przygotowują się do posługi kapłańskiej między innymi nasi dwaj parafianie. Za modlitewne i materialne wsparcie tej uczelni składamy „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.