33 niedziela zwykła – 18 listopada 2018 roku.
19-11-2018, 10:59

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas byśmy o ubogich pamiętali każdego dnia i w ramach własnych możliwości spieszyli im z pomocą materialną i duchową.

2. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych przez cały listopad odprawiana jest o godz. 17.00. Imiona zmarłych podane na tę mszę św. są czytane we wszystkie dni tygodnia oprócz wtorku. We wtorki jest odprawiana msza koncelebrowana. Jeden z kapłanów modli się za poleconych we mszy św. zbiorowej, a drugi za poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki roczne będą rozpoczynać msze we wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Bowiem nie wystarczy zamówić wypominki, ale należy także osobiście uczestniczyć w tej modlitwie.

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić we wtorek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w środę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów kościelnych; w sobotę wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej spotkanie dla grupy starszej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W przyszła niedzielę w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie przed wy-stawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za publiczne odmówienie tego aktu mogą zyskać odpust zupełny.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.