34 niedziela zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada 2018 roku.
25-11-2018, 12:35

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia „ O Jezu najsłodszy Odkupicielu..”. Osoby będące w łasce uświęcającej za publiczne odmówienie aktu mogą zyskać odpust zupełny.

2. Dziś po mszy wieczornej ks. Marek zaprasza na spotkanie grupę starszych kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

3. Zbiorowa listopadowa msza za zmarłych zakończy się w piątek. Natomiast roczne wypominki i msza za zmarłych poleconych w tych wypominkach odprawiana jest wtorki o 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Bowiem nie wystarczy zamówić wypominki, ale należy także osobiście uczestniczyć w tej modlitwie.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić w piątek święto Św. Andrzeja, Apostoła; w sobotę pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 msza św. od Kół Różańcowych naszej parafii w intencji wynagradzającej Sercu Maryi. Po mszy spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentem Nowy Rok Kościelny. Jest to czas radosnego oczekiwania na historyczne narodziny Jezusa. Do tegoż święta przygotowujemy się odprawiając adwentową mszę zwaną Roratami. Roraty w dni powszednie Adwentu będą odprawiane o godz. 7.00. Zachęcamy do udziału wszystkich a szczególnie dzieci. Roraty są odprawiane o 7.00, tak by dzieci na godz. 8.00 zdążyły do szkoły na lekcje.

6. 40–godzinne nabożeństwo i rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 5, 6, 7 grudnia włącznie tj. w środę, czwartek i piątek, a w sobotę 8 grudnia główny odpust parafialny z racji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

7. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie odwiedzać domy naszych parafian, roznosząc opłatek na stół wigilijny. Przyjmijmy opłatek, a złożone przy tej okazji ofiary niech będą podziękowaniem za piękną oprawę wokalno muzyczną podczas liturgii.

8. Bardzo prosimy, by pozostałości po kwiatach, zniczach, wieńcach na cmentarzu były składowane w pojemnikach rozstawionych w wielu miejscach, a nie porzucane gdziekolwiek. Troska o porządek na cmentarzu jest wyrazem naszego szacunku dla spoczywających.

9. W tym tygodniu mamy jeszcze wolnych kilka terminów intencji mszalnych.

10. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na grudzień: „Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami”.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.