1 niedziela Adwentu - 02 grudnia 2018 roku.
03-12-2018, 10:07

1. Dzisiejszą niedzielą, pierwszą Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. W dni powszednie adwentu zapraszamy na Roraty na godz. 7.00. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie uczestniczenia w roratach. Dla wytrwałych na zakończenie rorat będą upominki.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; piątek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

3. W środę, czwartek i piątek w naszej parafii będziemy przeżywać 40–godzinne nabożeństwo i rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Chodkowski, Dyrektor Domu Księży Emerytów w Łomży. Program rekolekcji: msza roratnia o 7.00; dla dorosłych o 9.00; 10.30 i 17.00. Na 17.00 zapraszamy również dzieci. O godz. 19 msza dla młodzieży, powracających z pracy oraz dorosłych.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez trzy dni trwać będzie pomiędzy mszami i od 11.30 do 17.00. Bardzo prosimy by Koła Różańcowe oraz inne grupy parafialne trwały na modlitwie szczególnie w godzinach obiadowych. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i drzwiach kościelnych.

5. Zaproszeni kapłani spowiadać będą w czwartek i piątek od 16.30 do 19.45.

6. Rekolekcje wprowadzą nas w główną uroczystość odpustową Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w dniu odpustu tj. w sobotę będą odprawiane jak w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.30. Prosimy tak ułożyć sobie grafik zajęć, by wziąć udział we mszy św. Bowiem z racji odpustu parafianie mają obowiązek uczestniczenia we mszy św.

7. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na materialną pomoc dla Kościołów na Wschodzie.

8. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny i kalendarzy na 2019 rok.

9. Pan Organista roznosi opłatek na stół wigilijny. Przyjmijmy opłatek, a złożone przy tej okazji ofiary niech będą podziękowaniem za piękną oprawę wokalno muzyczną podczas liturgii.

10. Gminne spotkanie opłatkowe Seniorów odbędzie się 8 grudnia o 13.00 w auli Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym ul Jana Kazimierza 291.

11. Zbiórka elektrośmieci na rzecz niewidomych i niedowidzących będzie miała miejsce w Legionowie. Szczegóły podane są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

12. Bardzo prosimy, by pozostałości po kwiatach, zniczach, wieńcach na cmentarzu były składowane w pojemnikach rozstawionych w wielu miejscach, a nie porzucane gdziekolwiek. Troska o porządek na cmentarzu jest wyrazem naszego szacunku dla spoczywających.

13. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na grudzień: „Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami”.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.