2 niedziela Adwentu - 09 grudnia 2018 roku.
10-12-2018, 14:33

W minionym tygodniu przeżywaliśmy czterdziestogodzinne nabożeństwo oraz rekolekcje adwentowe i główny odpust parafialny. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ćwiczeniach duchownych i przystąpili do spowiedzi świętej.

Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej; w czwartek wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Pan Organista roznosi opłatek na stół wigilijny. Przyjmijmy opłatek, a złożone przy tej okazji ofiary niech będą podziękowaniem za piękną oprawę wokalno muzyczną podczas liturgii.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie serdecznie zapraszają wszystkich Parafian na Jasełka pt. „Maleńka Miłość w żłobie śpi” w wykonaniu uczniów, które odbędą się w środę 12 grudnia 2018 roku w sali sportowej. Więcej informacji na temat jasełek znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

Bardzo prosimy, by pozostałości po kwiatach, zniczach, wieńcach na cmentarzu były składowane w pojemnikach rozstawionych w wielu miejscach, a nie porzucane gdziekolwiek. Troska o porządek na cmentarzu jest wyrazem naszego szacunku dla naszych zmarłych tam spoczywających.

W sobotę grupa naszych parafian pojedzie do Seminarium w Tarchominie na sztukę w wykonaniu alumnów na godz. 18oo.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.