4 niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018 roku.
23-12-2018, 09:48

1. Dziś czwarta to jest ostatnia niedziela adwentu.

2. Jutro 24 grudnia wigilia przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Msza św. tylko o godz. 7.00. Nie ma mszy świętej wieczornej. Starajmy się zachować post. Wieczorem zasiądźmy do Wieczerzy Wigilijnej rozpoczynając od przeczytania fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Jezusa, podzielmy się opłatkiem składając życzenia. Pośpiewajmy kolęd w oczekiwaniu na Pasterkę.

3. Na godz. 23,30 zapraszamy na czuwanie biblijne w noc narodzenia.

4. Punktualnie o północy rozpoczniemy celebrację mszy Pasterskiej.

5. W uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugim dniu Świąt w święto św. Szczepana, męczennika msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00.

6. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Natomiast z drugiego dnia świąt na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

7. Dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta a nie uroczystości i nie znoszą piątkowego postu, który należy zachować.

8. Od piątku tj. 28 grudnia rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny naszych parafian. W kolędzie wspomagać nas będą ks. Stanisław Chabiński i ks. Marcin Rogala, dobrze nam znani kapłani. Grafik kolędowania będzie podany w dodatku do gazetki parafialnej oraz na tablicy ogłoszeń. Prosimy o zapoznawanie się z terminami kolędy. Prosimy szczególnie zwracać uwagę na godziny kolędowania. Ofiary składane podczas kolędy przeznaczamy na budowę nowych organów w naszym kościele. W prezbiterium w specjalnej gablocie można obejrzeć prospekt organów. Budowa nowych organów, szczególnie w kościołach zabytkowych wymaga wielu uzgodnień i pozwoleń. Wykonawcą organów jest firma pana Michała Porębskiego. Firma i Parafia musiały uzyskać opinię i oraz spełnić warunki wydane przez Konserwatora zabytków. Następnie projekt musiał uzyskać zatwierdzenie Komisji Kurialnej do spraw budowlanych. I dopiero po tych trwających kilka miesięcy staraniach i uzgodnieniach można będzie przystąpić do wykonania zatwierdzonego projektu. Zaś samo wykonanie organów to praca na dwa lata. Chcielibyśmy oddać do użytku nowe organy w roku 2020 na kolejną setną rocznicę zwycięstwa.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.