Św. Rodziny Jezusa, Maryi Józefa - 30 grudnia 2018 roku.
30-12-2018, 23:22

1. Jutro 31 grudnia ostatni dzień 2018 roku. Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej o godz. 17.00. Podczas tej mszy podsumujemy pracę duszpasterską kończącego się roku. Mszę zakończymy śpiewem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy..”. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

2. We wtorek 01 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy nowy 2019 rok. Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00. Msza o 17.00 w intencji wypominek rocznych.

3. 01 stycznia obchodzimy także Światowy Dzień Pokoju; w tym roku pod hasłem „Dobra polityka służąca pokojowi”.

4. Także dnia 1 stycznia osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny za uroczyste odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok.

5. W tym tygodniu w środę wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

6. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

7. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość odbycia spowiedzi.

8. W sobotę pierwszą miesiąca o 17.00 msza w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od Kół różańcowych, a po mszy spotkanie Kół.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną świętem „Trzech Króli”. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.

10. Papieska intencja na styczeń: „Za młodzież szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii”.

11. Trwają duszpasterskie odwiedziny naszych parafian. Grafik kolędy podany jest na wkładce do gazetki parafialnej. W poniedziałek i w sobotę kolęda od godz. 9.00. W Środę, czwartek i piątek kolęda od godz. 16.00. Natomiast ks. proboszcz w te trzy dni chodzi po kolędzie od godz. 10.00 do 12.00.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.