Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06 stycznia 2019 roku.
08-01-2019, 10:56

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywaną świętem Trzech Króli. Błogosławimy kadzidło i kredę. Kredą piszemy na drzwiach domów litery K+M+B 2019, a wonią kadzidła napełniamy nasze domy na znak, że przyjęliśmy Nowonarodzone Dziecię Jezus. W ten sposób wyznajemy również naszą wiarę.

2. Chwała Pańska objawiła się wśród nas i zawsze będzie się objawiać aż do po-wtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia.
Centrum całego roku liturgicznego stanowi Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, osiągające szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania, którą w tym roku będziemy celebrowali 21 kwietnia.
W każdą niedzielę Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć Ze Świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni.
Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post, przypada w tym roku 06 marca; Wniebowstąpienie Pańskie 02 czerwca; Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09 czerwca; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 20 czerwca. W dniu 01 grudnia przypada Pierwsza Niedziela Adwentu.
Równocześnie w święta Najświętszej Maryi Panny, Apostołów i Świętych oraz we Wspomnienie wiernych zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana.
Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

3. Papieska intencja na styczeń: „Za młodzież szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii”.

4. W przyszłą niedzielę w święto Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

5. Trwają duszpasterskie odwiedziny naszych parafian. Grafik kolędy podany jest na wkładce do gazetki parafialnej. Kapłani zasadniczo odwiedzają wiernych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. Zaś w sobotę kolęda odbywa się od godz. 9.00. Natomiast ks. proboszcz chodzi po kolędzie od godz. 10.00 do 12.00 w wyznaczone dni.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.