Niedziela Święta Chrztu Pańskiego - 13 stycznia 2019 roku.
15-01-2019, 09:06

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego którym kończy się czas Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się okres zwykły.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w czwartek wspomnienie Św. Antoniego, opata; w sobotę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Kościół zachęca nas do gorliwej i wytrwałej modlitwy o jedność uczniów Jezusa „aby wszyscy stanowili jedno”.

4. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W modlitwach prośmy Pana o błogosławieństwo dla naszego Biskupa. Na zakończenie sumy odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy..”.

5. Trwają duszpasterskie odwiedziny naszych parafian. Grafik kolędy podany jest na wkładce do gazetki parafialnej. Kapłani zasadniczo odwiedzają wiernych od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. Zaś w sobotę kolęda odbywa się od godz. 9.00. Natomiast ks. proboszcz chodzi po kolędzie od godz. 10.00 do 12.00 w wyznaczone dni.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.