2 Niedziela zwykła - 20 stycznia 2019 roku.
21-01-2019, 16:14

1. Dziś przypada pierwsza rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W modlitwach prośmy Pana o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla naszego Biskupa. Podczas sumy po komunii odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy..”.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Kościół zachęca nas do gorliwej i wytrwałej modlitwy o jedność uczniów Jezusa „aby wszyscy stanowili jedno”.

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; we wtorek wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, założyciela Stowarzyszenia Księży Pallotynów; w czwartek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła; w sobotę wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
4. W minionym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny naszych parafian. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim z którymi spotkaliśmy się na kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy które przeznaczamy na częściowe pokrycie kosztów związanych z budową nowych organów w naszej świątyni. Sprawozdanie pokolędowe ksiądz proboszcz przedstawi w przyszłą niedzielę.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.