8 Niedziela zwykła – 03 marca 2019 roku.
05-03-2019, 08:44

1. Papieska intencja apostolstwa modlitwy /ewangelizacyjna/ na miesiąc ma-rzec: „Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby od-czuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.”

2. W dniu dzisiejszym ks. Marek zaprasza na mszę św. wieczorną , a po mszy na spotkanie młodzież grupy młodszej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Jutro Biskup senior Kazimierz Romaniuk obchodzi swoje imieniny oraz 37. Rocznicę święceń biskupich. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie i Jubilacie.

4. We wtorek o północy kończy się karnawał.

5. Pragniemy przypomnieć obowiązujące przepisy postne: post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia.

6. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową msza św. z posypaniem popiołu na głowę o 7.30; 9.00; 10.30 i 17.00.

7. W środę rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

8. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

9. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: na godz. 16.15 dzieci i dorosłych, a na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej i odprawiające Drogę Krzyżową w kościele naszym gdzie stacje są erygowane prawnie mogą uzyskać odpust zupełny.

10. W niedzielę na godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za czynny udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny gdy odmówią „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” w intencji papieża.

11. Zaś grupę starszej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na spotkanie po mszy św. wieczornej.

12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 7 do 10 kwietnia włącznie.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.