1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 roku.
10-03-2019, 10:45

1. W dniu dzisiejszym ks. Marek zaprasza na mszę św. wieczorną , a po mszy na spotkanie młodzież grupy starszej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Pragniemy przypomnieć obowiązujące przepisy postne: post ścisły czyli ilościowy i jakościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia.

3. Jeszcze do środy włącznie trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Ze-chciejmy włączyć się w dzieło otrzeźwienia naszego narodu.

4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: na godz. 16.15 dzieci i dorosłych, a na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej i odprawiające Drogę Krzyżową w naszym kościele gdzie stacje są erygowane prawnie mogą uzyskać odpust zupełny.

5. W niedzielę na godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za czynny udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny gdy odmówią „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” w intencji papieża.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 7 do 10 kwietnia włącznie.

7. Od wtorku do czwartku włącznie nie będzie pana Organisty w parafii, gdyż będzie uczestniczył w rekolekcjach dla organistów.

8. W miniony piątek około godz. 16,00 wichura uszkodziła krzyż misyjny, który jak się okazało od środka był zmurszały, czego nie było widać na zewnątrz. W najbliższym czasie wykonamy nowy krzyż dębowy aby przypominał nam o wypełnianiu podjętych postanowień misyjnych.

9. Również w minionym tygodniu otrzymaliśmy zgodę Warszawskiego Konserwatora Zabytków na wykonanie nowych organów w naszym kościele. Pracownia Organistowska Pana Porębskiego już wykonuje poszczególne elementy do organów. Natomiast prace modernizacyjne przystosowania chóru do nowych organów rozpoczniemy w późniejszym terminie, tak by oddać organy do użytku na 15 sierpnia 2020 roku na setną rocznicę „Cudu nad Wisłą”.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.