2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 roku.
18-03-2019, 09:14

1. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na dzieło misyjne „Ad gentes”. Za pomoc misjom składamy „Bóg zapłać”.

2. We wtorek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie w tym dniu Arcybiskup senior Henryk Hoser SAC obchodzi 14 rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

3. W minioną środę ustawiono nowy dębowy krzyż misyjny. Będzie on poświęcony w niedzielę 7 kwietnia po sumie tj. w dniu rozpoczęcia rekolekcji wielkopostnych oraz w 1 rocznicę Nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Jasno-górskiego Obrazu. Darczyńcą krzyża jest mieszkaniec Nieporętu Pan Andrzej Kawka syn Franciszka. Fundatorowi składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: na godz. 16.15 dzieci i dorosłych, a na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej i odprawiające Drogę Krzyżową w naszym kościele gdzie stacje są erygowane prawnie, mogą uzyskać odpust zupełny.

5. W niedzielę na godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za czynny udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny gdy odmówią dodatkowo „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” w intencji papieża.

6. Również w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 17.00 odbędzie się koncert wielkopostny w wykonaniu chóru „Cantores Misericordiae” z parafii Miłosierdzia Bożego z Ząbek. Zapraszamy na koncert.

7. Także w przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się na Placu Zamkowym o godz. 13.30 i uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia. Według organizatorów Marsz powinien przypomnieć, dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, także w szkole. To ostanie nabiera szczególnego znaczenia choćby ze względu na politykę nakierowaną na promocję w szkołach ideologii gender. Zachęca-my do udziału w Narodowym Marszu Życia i powiedzeniu: TAK dla życia, TAK dla rodziny, TAK dla zdrowego wychowania dzieci.

8. Zespół Szkół Salezjańskich w Legionowie organizuje Dni Otwarte dla przedstawienia oferty edukacyjnej. Dla Szkoły Podstawowej 23 marca od godz. 10.00, a dla Liceum Ogólnokształcącego 30 marca od godz. 10.00 w budynku Zespołu Szkół w Legionowie ul. Adama Mickiewicza 35 A.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idzie-my” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.