3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 roku.
23-03-2019, 22:29

1. Dziś w naszym kościele podczas mszy o godz. 17.00 odbędzie się koncert wielkopostny w wykonaniu chóru „Cantores Misericordiae” z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Zapraszamy serdecznie na koncert.

2. Jutro to jest w poniedziałek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednocześnie w tym dniu przypada 27. rocznica erygowania Diecezji warszawsko – praskiej. Podczas mszy św. o 17.00 odnowimy Akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Bożemu i odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy..”.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: na godz. 16.15 dzieci i dorosłych, a na godz. 19.00 młodzież i powracających z pracy. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej i odprawiające Drogę Krzyżową w naszym kościele gdzie stacje są erygowane prawnie, mogą uzyskać odpust zupełny.

4. W niedzielę na godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za czynny udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny gdy odmówią dodatkowo „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” w intencji papieża.

5. W ramach akcji prowadzonej przez Caritas rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Nabywając taką świecę pomagamy osobom biednym i samotnym. Zechciejmy pospieszyć z pomocą potrzebującym.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci ze szkół podstawowych w naszej parafii odbędą się w dniach od 7 do 10 kwietnia.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.