4 Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 roku.
01-04-2019, 09:47

1. Dziś po mszy św. o godz. 17.00 ksiądz Marek zaprasza na spotkanie młodzież z grupy starszej przygotowującą się do bierzmowania.

2. We wtorek 02 kwietnia będziemy obchodzić 14 rocznicę narodzin dla nieba św. Jana Pawła II, papieża. Z tej okazji we wtorek o godz. 10.00 szkole w Nieporęcie odbędzie się akademia poświęcona świętemu papieżowi. Na akademię szkoła zaprasza rodziców i wszystkich mieszkańców Gminy.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę po mszy św. dla dzieci około godz. 11.15 dzieci ze szkoły w Nieporęcie wystawią w kościele ten spektakl. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedstawieniu by uczcić naszego świętego.

4. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz na Drogę Krzyżową dla dzieci i dorosłych na godz. 16.15, a na 19.00 młodzież i później powracających z pracy.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na mszę św. w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Po mszy zapraszamy na spotkanie koła różańcowe.

7. W niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Msze w niedzielę o 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 suma. Po sumie poświęcenie nowego krzyża misyjnego. Po poświęceniu krzyża wystawienie Najświętszego Sakramentu z adoracją do 15.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i o 17.00 msza św. wieczorna.

8. W poniedziałek wtorek i środę msza św. dla dorosłych o 7.30 i 17.00 Dla dzieci szkolnych o 9.00 i 10.30 (autokar przyjedzie po dzieci na Wólkę Radzymińską i potem odwiezie je na miejsce). Natomiast na 19.00 zapraszamy młodzież, osoby później powracające z pracy i ci którzy nie mogli być na mszy wcześniej. Spowiedź dzieci podczas mszy dla nich. Spowiedź dla pozostałych uczestników rekolekcji we wtorek i środę na mszach porannych, a po południu spowiadać będą zaproszeni kapłani od godz. 16.30 do 19.30.

9. Rekolekcje przeprowadzi ks. doktor Wiesław Orawiecki z zakonu Księży Salwatorianów, sędzia Sądu Biskupiego we Wrocławiu.

10. W ramach akcji prowadzonej przez Caritas rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Nabywając świecę pomagamy osobom biednym i samotnym. Zachęcamy pomagania potrzebującym.

11. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na kwiecień: „Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych”.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.