Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 roku.
22-04-2019, 10:29

1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego naszą wdzięczność kierujemy ku Chrystusowi, który umarł za nas i zmartwychwstał, aby obdarzyć nas swoją nieśmiertelnością. Jednocześnie naszą wdzięczność kierujemy ku tym wszystkim którzy nadali uroczystej oprawy w przeżywaniu tegoż święta. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Dziękujemy Druhnom i Druhom Strażakom ze Straży w Nieporęcie i Wólce Radzymińskiej za wartę w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Za udział w procesji rezurekcyjnej dziękujemy Asyście Parafialnej, Kółkom Różańcowym, Strażakom, Rycerzom Św. Jana Pawła II, niosącym chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne, Bielankom, szpaczkom kwiatów, ministrantom, lektorom, scholi. Państwu Krystynie i Waldemarowi Zielińskim, ks. Markowi i lektorom Dawidowi i Mateuszowi za wystrój ciemnicy i grobu pańskiego.

2. Jutro w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy msze św. jak w niedzielę o 7.30; 9.00; 10.30, 12.30 i 17.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt wielkanocnych przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Do niedzieli włącznie w ramach Nowenny, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4. W czwartek 25 kwietnia będą obchodzić swoje imieniny: ks. biskup Marek Solarczyk, biskup pomocniczy naszej diecezji oraz ks. Marek Jeznach wikariusz naszej parafii. W modlitwach naszych pamiętajmy o Dostojnych Solenizantach. W naszym kościele msza w intencji ks. Marka w czwartek o 17.00 i w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10.30.

5. W piątek najbliższy z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu, a więc można spożywać pokarmy mięsne.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia
Bożego. Taca z tego dnia prze-znaczona jest na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

7. Również w przyszłą niedziele podczas mszy o 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają Pismo Święte Nowego Testamentu. Natomiast po mszy podczas spotkania dla rodziców podamy szczegółowe informacje dotyczące I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego od mieszkańców z ulicy Zwycięstwa 1800 zł.; z osiedla Las – 500 zł.; z Wólki Radzymińskiej – 850 zł.; z Wojska Polskiego bez osiedla – 170 zł. i 18 osób indywidualnych – 480 zł. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

10. Wszystkim Gościom i Parafianom składamy serdeczne życzenia: „Niech Zmartwychwstały Pan obdarza łaskami radości, życzliwości, wzajemne-go poszanowania oraz radosnego Alleluja, bo Chrystus żyje”.