Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 roku.
29-04-2019, 09:39

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dziękujemy za Bożą hojność i chcemy uczyć się postawy miłosierdzia względem innych. Jedną z form miłosierdzia jest dzielenie się dobrami materialnymi z ludźmi potrzebującymi. Będzie okazja czynienia dobra bo dziś rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia.

2. Dziś podczas mszy o 10.30 będziemy się modlić w intencji ks. Marka z racji Jego imienin. Zachęcamy do udziału we mszy lub do modlitwy za Niego.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy; we wtorek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w środę wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek wspomnienie Św. Atanazego, biskupa, doktora Kościoła; w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski; w sobotę wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji warszawsko – praskiej oraz strażaków i hutników.

4. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe które odprawiane będą w naszej parafii każdego dnia po mszy św. wieczornej. Osoby które nie mogą uczestniczyć w kościele w nabożeństwie zachęcamy do śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach. Prosimy o udekorowanie kapliczek.

5. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6. W piątek 03 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski msze jak w niedziele o 7.30; 9.00; 10.30 o 12.00 (a nie 12.30) msza za Ojczyznę. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego piątku miesiąca i możliwość od-prawienia spowiedzi. O 17.00 msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe.

7. W sobotę o 17.00 msza w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od parafialnych Kół różańcowych a po mszy spotkanie dla członków Kół.

8. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna, po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

10. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na maj 2019 r.: „Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności po-między narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu”.