3 Niedziela Wielkanocy – 05 maja 2019 roku.
04-05-2019, 20:21

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość Św. Stanisława, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski. W środę przypadają imieniny ks. Stanisława Chabińskiego. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie, a życzenia księdzu Stanisławowi złożymy dziś podczas sumy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które w naszej parafii są odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej. Tych, co nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach. Prosimy również o udekorowanie kapliczek przydrożnych.

3. Kandydatów do bierzmowania grupę starszą to jest tych którzy w maju będą mieć bierzmowanie, ks. Marek zaprasza na spotkanie we wtorek na 19.00.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Seminaria Duchowne kształcące kandydatów do kapłaństwa utrzymywane są wyłącznie przez diecezję. Za pomoc modlitewną i materialną dla naszej Uczelni składamy „Bóg zapłać”.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

6. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na maj 2019 r.: „Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu”.