4 Niedziela Wielkanocy – 12 maja 2019 roku.
12-05-2019, 18:13

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jednocześnie dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w kościele. Prośmy Jezusa o nowych pracowników dla głoszenia Dobrej Nowiny we współczesnym świecie. Jednocześnie prośmy o łaskę nawrócenia i opamiętania dla tych, co prześladują Kościół i wierzących w Chrystusa.

2. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, dla naszego Seminarium Duchownego. Ofiary te przeznaczone są na kształcenie przyszłych kapłanów dla pracy w diecezji. Za modlitwę i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

3.Jutro z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na godz. 19oo na mszę św. i Różaniec Fatimski, który odmówimy podczas procesji fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek święto Św. Macieja, Apostoła; w czwartek święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona naszej warszawskiej metropolii.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które w naszej parafii są odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej. Tych, co nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach. Prosimy również o udekorowanie kapliczek przydrożnych.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.