6 Niedzielę Wielkanocy – 26 maja 2019 roku.
26-05-2019, 19:52

1. W miniony poniedziałek 20 maja Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński nawiedził naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej i podczas mszy św. o godz. 18oo udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dziękujemy młodzieży i rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza tj. naczynie na Komunię dla osób bezglutenowych i dwa mosiężne flakony na kwiaty.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi P.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do piątku włącznie, zaś od soboty na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa każdego dnia po mszy wieczornej.

4. Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczniemy odmawiać Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17oo msza w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od parafialnych Kół Żywego Różańca, a po mszy spotkanie dla Kół różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wsparcia budowy tej świątyni będącej wotum Narodu Polskiego za Odzyskanie Niepodległości naszej Ojczyzny.

7. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna na którą zapraszamy asystę parafialną, po procesji do 15oo adoracja indywidualna. Na 15oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Grupa parafianek wystąpiła z inicjatywą odbudowy pomnika na grobie śp. księdza kanonika Paulina Borsa, proboszcza naszej parafii w latach 1934 – 07.10.1958. Panie z Koła Różańcowego będą zbierać na ten cel datki. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej cennej inicjatywy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.