Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02 czerwca 2019 r.
02-06-2019, 11:56

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wsparcia budowy tej świątyni będącej wotum Narodu Polskiego za Odzyskanie Niepodległości naszej Ojczyzny.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w sobotę wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

3. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4. W piątek który jest pierwszym piątkiem w parafii będziemy przeżywać Dzień Adoracji i dziękczynienia za Nawiedzenie parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Po mszy porannej adoracja przez cały dzień do 19.00. Spowiadać będziemy podczas mszy i po południu od 16.00. Prosimy Koła Różańcowe o wyznaczenie adoracji na poszczególne godziny.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa sprawowane we wszystkie dni tygodnia po mszy wieczornej.

6. Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Ducha Świętego indywidualnie w domu lub w kościele po mszy św. wieczornej do soboty włącznie.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tą uroczystością kończy się czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcamy do wypełnienia obowiązku przykazania kościelnego.

8. Jednocześnie w tym dniu w parafii przeżywać będziemy I Komunię Św. dzieci klas III podczas mszy o 10.00 (a nie jak w każdą niedzielę o 10.30).

9. Grupa parafianek wystąpiła z inicjatywą odbudowy pomnika na grobie śp. księdza kanonika Paulina Borsa, proboszcza naszej parafii w latach 1934 – 07.10.1958. Wobec niepotrzebnych plotek i komentarzy, Panie z Koła Różańcowego proszą by na ten cel datki były składane przez życzliwe osoby na ręce księży. Prosimy o życzliwe wsparcie tej cennej inicjatywy.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.

11. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc czerwiec: „Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych”.