Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09 czerwca 2019 r.
08-06-2019, 21:02

1. Dziękujemy Kółkom Różańcowym za wyznaczone dyżury oraz wszystkim adorującym Najświętszy Sakrament w miniony piątek w ramach podziękowania za Nawiedzenie naszej parafii przez Maryję w Jasnogórskiej Ikonie.

2. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystością tą kończy się czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcamy do wypełnienia obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego.

3. Dziś przeżywać będziemy podczas mszy św. o 10oo /a nie jak w każdą nie-dzielę o 10,30,/ I Komunię Św. dzieci klas III. Dzieci pierwszokomunijne do piątku włącznie będą uczestniczyć we mszy świętej o godz. 17oo.

4. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc pobożnie w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; we wtorek wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla księży studiujących za granicą.

7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10,30 dzieci klas czwartych będą przeżywać pierwszą rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodzin w sobotę o godz. 9oo.

8. Natomiast w tym dniu msza św. o 12,30 będzie odprawiona jako suma odpustowa z racji Uroczystości Najświętszej Trójcy. Po sumie procesja eucharystyczna na którą zapraszamy asystę parafialną oraz służbę liturgiczną.

9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa odprawiane we wszystkie dni tygodnia po mszy wieczornej.

10. Grupa parafianek wystąpiła z inicjatywą odbudowy pomnika na grobie śp. księdza kanonika Paulina Borsa, proboszcza naszej parafii w latach 1934 – 07.10.1958. Wobec niepotrzebnych plotek i komentarzy, Panie z Koła Różańcowego proszą by na ten cel datki były składane przez życzliwe osoby na ręce księży. Prosimy o życzliwe wsparcie tej cennej inicjatywy. Chociaż do chwili obecnej nie widać żadnego zainteresowania ze strony naszych parafian.

11.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.