Uroczystość Trójcy Najświętszej – 16 czerwca 2019 roku
16-06-2019, 10:18

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na mszy św. o 10,30 dzieci klas IV będą obchodzić pierwszą rocznicę pierwszej Komunii Św.

2. Natomiast o 12,30 będzie odprawiona suma odpustowa z racji Uroczystości Najświętszej Trójcy. Po sumie procesja eucharystyczna na którą zapraszamy asystę parafialną oraz służbę liturgiczną.

3. Dziś zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla księży studiujących.

4. W poniedziałek o 10oo msza na zakończenie roku szkolnego dla szkoły z Wólki Radzymińskiej, a we wtorek o 10oo dla szkoły w Nieporęcie.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana Bożym Ciałem; w piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

6. W czwartek w uroczystość Bożego Ciała msze o 7,30; 9oo; 10,30 i 17oo. Po mszy św. o godz. 10,30 to jest około 11,30 odprawimy procesję eucharystyczną ulicami Nieporętu. Procesja przejdzie tradycyjnie z kościoła, Placem Wolności, ul. Szkolną, Dworcową, Jana Kazimierza i Placem Wolności. Nad drożnością trasy procesji będzie czuwać Policja. Natomiast nad porządkiem wewnątrz procesji i zabezpieczeniem osób uczestniczących w procesji prosimy o pomoc Druhny i Druhów Straży z Nieporętu i Wólki Radzymińskiej oraz Rycerzy Św. Jana Pawła II. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i gości, a także asystę parafialną to jest niosących krzyż procesyjny, latarki. baldachim, chorągwie, feretrony, sztandary, poduszki, różaniec , scholę parafialną, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne i pierwszo rocznicowe w strojach komunijnych, sypaczki kwiatów. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za pobożny udział w całej procesji mogą zyskać odpust zupełny.

7. Od czwartku przez tydzień zachęcamy do udziału w nabożeństwach Oktawy.

8. W przyszłą niedzielę Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński będzie obchodził 14. rocznicę święceń biskupich. Módlmy się za naszego Dostojnego Pasterza.

9. W przyszłą niedzielę na rozpoczęcie wakacji i sezonu turystycznego po każdej mszy św. pobłogosławimy kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne.

10. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele
Fundacji dzieci chorych i niepełnosprawnych Św. Maksymiliana „Boży Dar” będą zbierać ofiary na pomoc dla podopiecznego Fundacji Konrada Wójcika, który uległ wypadkowi z powodu wybuchu pieca gazowego. Zechciejmy pomóc siedemnastolatkowi.

11. Na odbudowę pomnika na grobie śp. księdza kanonika Paulina Borsa złożono 1150 zł. na ten cel. Za ofiary serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wsparcia.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.