12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 roku
23-06-2019, 23:47

1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie. Natomiast po sumie odśpiewamy „Ciebie Boga..”.

2. Dziś w ramach przeproszenia Pana Boga za profanacje dokonywane przez różne organizacje w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie odśpiewamy „Święty Boże..”

3. Dziś po każdej mszy św. z racji rozpoczynających się wakacji pobłogosławimy kierowców i poświęcimy samochody, motocykle, rowery i inne środki lokomocji.

4. Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy udekorowali cztery ołtarze na procesję Bożego Ciała, oraz wszystkim którzy przyozdobili posesję swoich zabudowań wzdłuż trasy pro-cesji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystej procesji. Bardzo serdecznie dziękujemy asyście parafialnej to jest niosącym baldachim i wspomagającym kapłanów przy niesieniu Najświętszego Sakramentu; niosącym krzyż i latarki procesyjne, niosącym chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne, sypaczkom kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym i pierwszo rocznicowym, panu Organiście i scholi za śpiewy, panu Kościelnemu i wszystkim uczestniczącym w procesji. Serdecznie dziękujemy Strażakom i Policji za bezpieczną trasę.

5. Do czwartku włącznie zapraszamy na procesję eucharystyczną z racji Oktawy Bożego Ciała sprawowaną po mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w czwartek zakończenie Oktawy po Bożym Ciele; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

7. W Uroczystość Bożego Ciała w wieku 75 lat życia, w tym 50 lat w kapłaństwie zmarł ks. kan. Czesław Wróbel pochodzący z Nieporętu. Mszy św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Jareckiego odbędzie się w czwartek o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę za zmarłego kapłana i zapraszamy do udziału w ostatnim pożegnaniu rodaka

8. W czwartek za zakończenie oktawy pobłogosławimy wianki.

9. W piątek z racji Uroczystości Serca Jezusowego nie ma postu to znaczy można spożywać pokarmy mięsne. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za publiczne odmówienie aktu wynagradzającego Sercu Jezusa mogą zyskać odpust zupełny.

10. W sobotę osoby posługujące się przedmiotami pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa tj. różaniec, krzyż, szkaplerz, medalik lub nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą i tam odmówią „Ojcze nasz i Wierzę w Boga mogą zyskać odpust zupełny. Taca z soboty przeznaczona jest na bazylikę Świętego Piotra w Rzymie

11. Na odbudowę pomnika na grobie śp. księdza kanonika Paulina Borsa. Do tej pory zebrano 1750 zł. Za ofiary gorąco dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie tej akcji.

12. Przed kościołem do puszek zbierane są datki na rzecz poszkodowanego Konrada Wójcika, który doznał kontuzji przez wybuch pieca gazowego. Za pomoc poszkodowanemu siedemnastolatkowi składamy „Bóg zapłać”.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, miesięczników „Różaniec” i „Nasza Arka”.