13 Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 roku
01-07-2019, 16:01

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę święto Św. Tomasza, Apostoła: w sobotę wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

2. W czwartek z. racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Pana Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a osoby odprawiające pierwsze piątki do spowiedzi świętej już od 16.00, gdyż spowiadać będzie tylko jeden kapłan.

4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o 17.00 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od Kół Różańcowych. Po mszy spotkanie dla należących do Żywego Różańca.

5. W niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na lipiec: ,,Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa".

7. Na odbudowę pomnika na grobie śp. księdza kan. Paulina Borsa. Do tej pory zebrano 1950 zł. Za ofiary gorąco dziękujemy i prosimy o dalsze.

8. Przed kościołem odbywa się kiermasz prac ręcznych wykonanych przez dzieci z domu Ojca Gwidona w Pacanowie. Dzieci te każdego roku odpoczywają w Nieporęcie. Ofiary zebrane w ramach kiermaszu będą przeznaczone na budowę nowego domu dziecka w Pacanowie. Za pomoc w budowie domu, Siostry i pensjonariusze składają „Bóg zapłać".

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników ,,Idzie-my" i „Gościa Niedzielnego", miesięczników „Różaniec" i „Nasza Arka".