"Nie bójcie się iść drogą świętości" - wspomnienie o Janie Pawle II
09-04-2013, 22:09

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Tokaja w Nieporęcie, pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Bańskiej i Anny Szostek przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. "Nie bójcie się iść drogą świętości", poświęcony pamięci Jana Pawła II w 8. rocznicę Jego śmierci.
Program został przedstawiony dwukrotnie: w 2 kwietnia - w wyjątkowo uroczystej oprawie – w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie oraz 8 kwietnia w nieporęckiej szkole.

Młodzi artyści przypomnieli istotę pontyfikatu Jana Pawła II prezentując wzruszające teksty poetyckie i pieśni. Wspomógł ich rodzic, pan Piotr Kutra, który był lektorem prezentacji multimedialnej przywołującej najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły.

Na koniec spotkania w kościele zebrani wierni wraz z młodymi artystami, już tradycyjnie, zaśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Karola Wojtyły.

Wzruszenie widoczne na twarzach zgromadzonych, nastrój zamyślenia i świątecznej atmosfery pokazują, że choć od śmierci papieża upłynęło już 8 lat, emocje tamtych dni są w nas wciąż żywe. Jan Paweł II wciąż jednoczy wokół siebie ludzi, którzy chcą wspólnie słuchać Jego nauki, wspominać Jego słowa, modlić się i śpiewać.

Relacja zdjęciowa: "Nie bójcie się iść drogą świętości" - wspomnienie o Janie Pawle II

Autor: Iwona Kopka
Źródło: Szkoła Podstawowa w Nieporęcie